شناسایی تعداد بی سابقه موارد ابتلا به کرونا در هند

© AFP 2022 / Diptendu Duttaشناسایی تعداد بی سابقه موارد ابتلا به کرونا در هند
شناسایی تعداد بی سابقه موارد ابتلا به کرونا در هند  - اسپوتنیک ایران
Telegram
پزشکان هندی طی روز گذشته بیش از 97.8 هزار مورد ابتلا ویروس کرونا را شناسایی کرده اند که بر اساس آمار وزارت بهداشت و رفاه خانواده هند ، بیشترین افزایش تعداد موارد ابتلا در یک روز در این کشور از ابتدای شیوع نوع جدید ویروس کرونا (کووید 19) است.

به گزارش اسپوتنیک، اکنون هند از نظر تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در رده دوم جهان قرار دارد و طبق آخرین اطلاعات وزارت بهداشت هند ، بیش از 5.11 میلیون نفر مبتلا به این بیماری در آنجا شناسایی شده اند.

به گفته وزارت بهداشت ، طبق نتایج بیش از 1.13 میلیون تست انجام شده در یک روز ، پزشکان بیش از 82.7 هزار نفر را که بر این بیماری غلبه کرده اند،  شناسایی نموده اند. بر اساس آخرین داده ها ، تعداد کل افرادی که از کووید 19 بهبود یافته اند از 4 میلیون نفر فراتر رفته است.

بیش از 1 میلیون نفر در بیمارستان ها تحت درمان هستند. در طول روز ، تعداد افراد بستری بیش از 14 هزار افزایش یافته است. تعداد موارد مرگ و میربر اثر ابتلا به کرونا  از 83 هزار نفر گذشته   و بطور متوسط  1132 نفر در روز بر اثر ابتلا به این بیماری می میرند.

سازمان ملل: شیوع ویروس کرونا از کنترل خارج است
 - اسپوتنیک ایران
سازمان ملل: شیوع ویروس کرونا از کنترل خارج است

از ابتدای زمان شیوع این بیماری همه گیر ، در مجموع بیش از 29 میلیون مورد ابتلا به ویروس کرونا در جهان ثبت شده است ، تقریبا 20 میلیون نفراز مبتلایان  بهبود یافته و بیش از 900 هزار نفر فوت کرده اند.

سازمان جهانی بهداشت روز 11 ماه مارس شیوع ویروس جدید کرونا را «همه‌گیر» اعلام کرد. کرونا ویروس در اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع  پیدا کرد. ابتدا مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند اما  دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید از نوع کرونا است. اکنون با گذشت چندین ماه ، میزان شیوع این ویروس در چین کاهش یافته اما این بیماری هولناک به کشورهای دیگر رخنه کرده است. در ایران و دیگر کشورها از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش شیوع این بیماری از ماسک بهداشتی و دستکش استفاده کرده ،فاصله خود با افراد دیگر را حفظ کرده و بیشتر از  1.5 تا دو متر به آنها نزدیک نشوند.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط تا حدود 14 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی و سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

 

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала