اعتراض ایران به سازمان ملل در پی تهدید ترامپ

© Photo / IRNA / اعتراض ایران به سازمان ملل در پی تهدید رئیس جمهور آمریکا
اعتراض ایران به سازمان ملل در پی تهدید رئیس جمهور آمریکا - اسپوتنیک ایران
Telegram
سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در نامه‌ ای به سازمان ملل، اعلام کرد: ایران در دفاع مشروع از ملت، سرزمین و منافع خود لحظه ای تردید نخواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، مجید تخت روانچی، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در بخشی از این نامه نوشت: اتهامات و تهدیدات اخیر ترامپ، نقض منشور ملل متحد بوده و جمهوری اسلامی ایران در برابر هرگونه ماجراجویی احتمالی آمریکا، در دفاع مشروع از ملت، سرزمین و منافع خود لحظه ای تردید نخواهد کرد.

رئیس جمهور آمریکا ایران را تهدید کرد - اسپوتنیک ایران
رئیس جمهور آمریکا ایران را تهدید کرد

همچنین با اشاره به تهدیدات گذشته آمریکا علیه ایران و نیز ترور سردار سلیمانی توسط این کشور، از شورای امنیت خواسته شده است این کشور را وادار سازد به تهدیدات و سایر اقدامات غیرقانونی و سیاستهای غیر مسئولانه خود پایان دهد.

روانچی همچنین با هشدار نسبت به اینکه آمریکا مسئول هرگونه ماجراجویی احتمالی خود علیه ایران خواهد بود، اعلام کرده است جمهوری اسلامی ایران در دفاع مشروع از ملت، سرزمین و منافع خود لحظه ای تردید نخواهد کرد.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور ایالات متحده صبح دیروز (سه‌شنبه) با استناد به گزارش‌های مطبوعاتی با منبع ناشناس برخی رسانه‌های آمریکایی به تهدید جمهوری اسلامی ایران پرداخت.

ترامپ در صفحه توئیتر خود نوشت: بر اساس گزارش‌های رسانه‌ای، ایران احتمالا در حال برنامه‌ریزی یک ترور یا حمله دیگری علیه ایالات متحده برای گرفتن انتقام کشتن [سردار] سلیمانی است که به دلیل برنامه‌ریزی او برای حمله‌ای در آینده، قتل نیروهای آمریکایی و رنجی که سال‌ها ایجاد کرد، انجام شد.

وی همچنین ادعا کرد که هر حمله‌ای توسط ایران به هر شکلی علیه ایالات متحده، با حمله‌ای به ایران با شدت ۱۰۰۰ برابر پاسخ داده می‌شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала