ترامپ به التماس افتاد

© AP Photo / Evan Vucciدونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا
دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا - اسپوتنیک ایران
Telegram
سی ان ان فایل صوتی ترامپ با وودوارد را منتشر کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه «سی ان ان»، آخرین مکالمه تلفنی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و باب وودوارد روزنامه نگار تحقیقی و مطرح آمریکایی به دست شبکه نامبرده افتاد. باب وودوارد اخیرا کتابی تحت عنوان «خشم» درباره ترامپ به نگارش درآورده است.

در گزارش شبکه نامبرده آمده است:« این گفت و گوی تلفنی روز 14 اوت انجام شده است. از آغاز شیوع ویروس کرونا تا آن تاریخ بیش از 168 هزار نفر در آمریکا جان خود را از دست داده اند و فقط در همان روز 1300 آمریکایی دیگر جان باخته اند. ولی با این حال، ترامپ برای سئوال کردن درباره یک موضوع دیگر با باب وودوارد تماس گرفت. ترامپ مطلع شده بود که باب وودوارد کتابش را تکمیل کرده و می خواهد بداند که در این کتاب خودش چگونه توصیف شده است.

بایدن - اسپوتنیک ایران
کووید علت تعطیلی اقتصاد آمریکا؟

این نوزدهمین تماس تلفنی بین ترامپ و وودوارد بود. اساس کتاب وودوارد را 18 مصاحبه ای تشکیل می دهد که او قبل از 14 اوت با ترامپ داشت.

ترامپ در این گفت‌وگوی تلفنی سئوالاتی درباره کتاب وودوارد می پرسد و با لحنی ملتمسانه سعی می کند به طور غیر مستقیم وودوارد را مجاب کند تا اطلاعات مثبتی را درباره او ارائه کند.

این مکالمه 10 دقیقه ای نشان می دهد تمرکز اصلی ترامپ روی حل مشکلات اقتصادی ایجاد شده در مرحله پساکرونا است و او به از بین بردن بیماری فکر نمی کند.

بخشی از این گفت‌وگو به شرح ذیل است:

ترامپ: پس کلا تصور می کنی مساله ویروس، جای اقتصاد را گرفته است؟

وودوارد: بله مطمئنا این طور است. البته همان طور که می دانید این دو مساله به همدیگر ارتباط دارند.

ترامپ: بله کمی مرتبط هستند.

وودوارد: فقط کمی؟

ترامپ: منظور من این است که بیشتر از کمی، ولی اوضاع اقتصاد خوب است.  ببین ما نزدیک ثبت یک رکورد دیگر در بازار سهام هستیم.

وودوارد: ببینید، انتخابات رقابت بین شما و بایدن خواهد بود. علاوه بر این، این انتخابات رقابت هر دوی شما با این ویروس هم به شمار می رود. چون این ویروس وارد زندگی افراد عادی شده یعنی دقیقا همان ده ها میلیون نفری که بیکار هستند. همان آدم هایی که ... .

 

ترامپ: می دانم.

وودوارد در ادامه به ترامپ می گوید که بخش هایی از کتاب وجود دارد که شاید او از آن خوشش نیاید.

​ترامپ: ببین، همان طور که می دانی بازارها دارند به سرعت برمی گردند. حتما از این مساله مطلع هستی.

وودوارد: بله البته.

ترامپ: خوب، در کتابت به این مساله اشاره کرده ای؟

وودوارد: بله البته اشاره کرده ام.

این گفت‌وگوی تلفنی به خوبی نشان می دهد که دیدگاه و نظر ترامپ درباره ویروس کرونا چیست. با گذشت 6 ماه که کارشناسان سعی کرده اند او را متقاعد کنند که اقتصاد و شیوع ویروس کرونا به یکدیگر ارتباط دارند،او هنوز به دنبال سر و سامان دادن به اوضاع اقتصاد و بازار سهام است، چون تصور می‌کند این عوامل نقش مهم و اساسی در انتخاب مجددش ایفا خواهند کرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала