برگزاری رزمایش در اقیانوس آرام

© Sputnik / The press service of the Ministry of defense of the Russian Federationبرگزاری رزمایش در اقیانوس آرام
برگزاری رزمایش در اقیانوس آرام - اسپوتنیک ایران
Telegram
همزمان با اوج گرفتن تنش ها در شرق آسیا کشورهای چین، آمریکا و تایوان در حال برگزاری رزمایش در بخش‌های مختلف اقیانوس آرام می باشند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، از دیروز دوشنبه کشورهای چین، آمریکا و تایوان، رزمایش‌های دریایی خود را در اقیانوس آرام آغاز کرده‌اند.

وزیر خارجه چین - اسپوتنیک ایران
واکنش چین به عملیات تحریک‌آمیز نظامی آمریکا

در همین رابطه، ارتش چین از روز گذشته تمرینات دریایی جدیدی را در دریای زرد شروع کرده است. پکن تاکید دارد برگزاری این رزمایش‌ها با هدف تامین امنیت چین انجام می‌شود و اقدامات ارتش‌های آمریکا و تایوان در واقع تحریک آمیز و متوجه پکن است.

آمریکا هم در همین روز تمرینات "سپر والانت" را در اطراف جزیره گوام در اقیانوس آرام آغاز کرده و ارتش تایوان نیز در حال برگزاری رزمایش رایانه‌ای موسوم به "هان کوانگ" است.

ناوگان اقیانوس آرام آمریکا اعلام کرده است در تمرینات یاد شده از کشتی‌های جنگی متعددی از جمله ناو هواپیمابر "یو اس اس رونالد ریگان" و کشتی جنگی "یو اس اس آمریکا"، ۱۰۰ فروند هواپیما و ۱۱ هزار نفر از نیروهای دریایی، هوایی، ارتش و تفنگداران دریایی ایالات متحده برای مدت ۱۲ روز استفاده خواهد شد.

از سوی دیگر روزنامه لایبرتی تایوان در گزارشی آورده است که رزمایش هان کوانگ که یک تمرین شبیه سازی رایانه‌ای محسوب می‌شود، با هدف مقابله با تهدید چین انجام می‌شود و هدف رزمایش آمریکا را نیز چین دانسته است.

در هفته‌های اخیر تنش‌ها در شرق آسیا به اوج خود رسیده و آمریکا نیز همانند همیشه با جانبداری از کشورهایی که با چین اختلاف دارند بر شدت تنش‌های منطقه‌ای افزوده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала