مسکن نباید به یک کالای سرمایه‌ای تبدیل شود

© Sputnik / Arina Topolevaمسکن نباید به یک کالای سرمایه‌ای تبدیل شود
مسکن نباید به یک کالای سرمایه‌ای تبدیل شود - اسپوتنیک ایران
Telegram
نائب‌رئیس مجلس: طرح‌های حمایت از مسکن با هدف جلوگیری از احتکار و گرانفروشی اجرا می‌شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «تسنیم»، علی نیکزاد نائب‌رئیس مجلس اظهار داشت که طرح‌های حمایت از مسکن کنار مالیات بر خانه‌های خالی و دوفوریتی جهش تولید مسکن با هدف جلوگیری از احتکار و گرانفروشی‌ها اجرا می‌شود که در این راستا تاکنون برنامه‌ریزی‌های اساسی در مجلس انجام یافته است.

وی در ادامه گفت:«تلاش ما بر این است که مسکن به یک کالای سرمایه‌ای تبدیل نشود. در این زمینه مالیات بر عایدی مسکن و زمین‌های بایر در دستور کار است و مکرراً نیازمند اجرای طرح مالیات بر خانه‌های خالی هستیم.

آیا افزایش وام مسکن در خانه دارشدن ایرانیان کم درآمد کمک نخواهد کرد؟ - اسپوتنیک ایران
چند سال طول می‌کشد تا ایرانیان خانه‌دار شوند؟ +عکس

در راستای دوفوریت طرح جهش تولید مسکن نیز اقدامات لازم در راستای تأمین زمین، پروانه نظام مهندسی و ارائه تسهیلات مبنای کار قرار گرفته است و در این زمینه نظر نمایندگان بارها در جلسه کمیسیون عمران مجلس بررسی می‌شود.

اهمیت به تولید انبوه مسکن بخش قابل‌توجهی از نیازهای مردم را حل می‌کند و در این زمینه گرانفروشی‌ها نیز ساماندهی می‌شود و کنار آن طرح مالیات بر خانه‌های خالی نیز فرصت به احتکارکنندگان و دلالان نمی‌دهد که این هدف اصلی ماست.

هم‌اکنون نیز با جدیت برای اجرایی شدن این طرح تلاش می‌کنیم و با برنامه‌ریزی‌های لازم درصدد هستیم به تمامی اهداف خود در راستای رسیدگی به وضعیت مناسب مسکن‌سازی جامه عمل بپوشانیم و مشکلات و موانع موجود را از سر راه برداریم».

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала