پیام فرزند بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران درباره عادی سازی روابط کشورهای اسلامی با اسرائیل

© Photo / Tasnim News Agencyزهرا مصطفوی دختر حضرت امام خمینی
زهرا مصطفوی دختر حضرت امام خمینی - اسپوتنیک ایران
Telegram
فرزند بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و دبیر کل جمعیت دفاع از ملت فلسطین در پیامی سرگشاده به سران برخی کشورهای اسلامی درباره تلاش این کشورها به منظور عادی سازی روابط با اسرائیل هشدار داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از جمعیت دفاع از ملت فلسطین، متن نامه زهرا مصطفوی دختر جمهوری اسلامی ایران رئیس و دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین به این شرح است:

عادی سازی رابطه ی امارات و اسرائیل صحنه سازی پوچ آمریکا است - اسپوتنیک ایران
اسرائیل: کشورهای عربی در صف توافق با تل آویو

پیام زهرا مصطفوی خطاب به سران برخی کشورهای اسلامی این شرح آمده است: مدتی است موضوع همکاری با رژیم صهیونیستی توسط برخی دولت های اسلامی مطرح است. با توجه به این موضوع و احساس تکلیفی که به عنوان یک سازمان مردم نهاد حامی ملت فلسطین در خود داریم، لازم دانسته تا مواردی را به عنوان ناصحی مشفق و هشداری مشفقانه با شما در میان نهیم.همانطور که می دانید فلسطین یک سرزمین اسلامی بوده و با توجه به اماکن مقدس اسلامی که در آن قرار دارد و در راس آن حرم شریف قدس که قبله نخست اسلام و جایگاه عروج پیامبر مکرم اسلام  صَلَّی اللهُ عَلَیهِ وَ آلِه است، در نزد جوامع اسلامی از قداست و اهمیت ویژه ای برخوردار است. صهیونیست ها با اشغال این سرزمین مقدس اسلامی و تاسیس یک رژیم نامشروع صهیونیستی در آن که با قتل عام و آواره سازی وسیع ملت فلسطین همراه بوده است، عملا مقدسات اسلامی توهین و احساسات بیش از یک میلیارد مسلمان را جریحه دار کرده اند.

شکل گیری آرمان آزاد سازی فلسطین و قدس شریف و مسجدالاقصی در میان جوامع اسلامی بر اساس همین حس زخم خورده امت اسلامی است. زیرا ادامه اشغال فلسطین و قدس شریف یک توهین مستمر به امت اسلام بوده و عملکرد جنگ افروزانه این رژیم یک تهدید مستمر برای امنیت  و منافع همه کشورهای منطقه است. تهدیدی که متاسفانه طی 72 سال گذشته اقدام قاطع و تاثیرگذاری از سوی کشورهای اسلامی برای حذف آن به عمل نیامده است. آوارگی 72 ساله مردم فلسطین شاخص مهمی در کوتاهی رهبران جهان اسلام در موضوع فلسطین است.

اقدام برخی رهبران جهان اسلام در نادیده انگاری اشغال فلسطین و رنج اشغال و آوارگی مردم فلسطین و گام نهادن در مسیر برقراری رابطه سیاسی با اشغالگران فلسطین در واقع خلاف آموزه های اسلامی و نص صریح قران کریم « وَ لَنْ یَجْعَلَ اللَّهُ لِلْکافِرینَ عَلَی الْمُؤْمِنینَ سَبیلاً» است و انتخابی علیه اخوت و وحدت اسلامی که فرمود: « وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعًا وَلَا تَفَرَّقُوا» و بی هیچ تردیدی زمین نهادن تکلیف جهاد آزاد سازی دار الاسلام از اشغال دارالکفر است. رژیم صهیونیستی بر پایه آموزه های منحرف یهود شکل گرفته است. یهودی که خدا آنان را بدترین دشمنان نسبت به مومنین معرفی کرده است، « لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَةً لِلَّذِینَ آمَنُوا الْیَهُودَ» و نیز فرمان موکد داده است تا کسی با آنان دوستی نکند « یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا الْیَهُودَ وَالنَّصَارَى أَوْلِیَاءَ بَعْضُهُمْ أَوْلِیَاءُ بَعْضٍ » و تاکید دارد که هرمسلمانی این فرمان را نادیده بگیرد، از دایره ایمان خارج و در زمره آنان قرار می گیرد؛« وَمَنْ یَتَوَلَّهُمْ مِنْکُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ » و آنانی که دوستی اهل ایمان را رها کرده و با دشمنان دوستی می کنند از ستمگران شمرده می شوند و هرگز هدایت خداوندی و بر این اساس رحمت خداوندی آنان را شامل نمی شود« إِنَّ اللَّهَ لَا یَهْدِی الْقَوْمَ الظَّالِمِینَ».

واکنش خطیب مسجدالاقصی به بند خاص در توافق امارات و اسرائیل - اسپوتنیک ایران
واکنش خطیب مسجدالاقصی به بند خاص در توافق امارات و اسرائیل

اگر مسلمانی اعم از فرد و یا حکومت، به دنبال دوستی و رضایت غیر مسلم باشد بداند که غیر مسلمانان اعم از یهود و مسیحی هرگز نه دوست مسلمانان خواهند بود و نه به عهد و پیمان دوستی با مسلمانان پایبند خواهند بود و تنها خواستار آنند که از فرامین و خواسته های آنها پیروی شود، « وَلَن تَرضى عَنکَ الیَهودُ وَلَا النَّصارى حَتّىٰ تَتَّبِعَ مِلَّتَهُم.» و به تعبیر دونالد ترامپ تنها وظیفه این افراد شیر دادن است!

شکی نیست که انتخاب همکاری با اسرائیل به معنی پذیرش اشغال فلسطین و همپیمانی با بدترین دشمنان مسلمان علیه مسلمانان است و این انتخابی است که احساسات امت اسلامی را جریحه دار کرده و موجد اعتراضات ملت های مسلمان و نیز اقدامات شدیدتر در میان ملل اسلامی علیه خائنان به آرمان آزاد سازی فلسطین و قدس شریف خواهد شد و کسانی که این انتخاب اشتباه را کرده اند تاوان سختی را نیز باید پرداخت کنند. سرنوشت تلخ انور سادات نباید فراموش شود. کما اینکه وی با انتخاب خیانت به آرمان بزرگ امت اسلامی و سازش با دشمن صهیونیستی نه تنها موجب شکوفایی مصر در ابعاد مختلف سیاسی و اقتصادی و نظامی نشد بلکه مصر عزیز را به مصر ذلیل تبدیل کرد.

سرگذشت ملت ها و حکومت ها که قران موکدا به مطالعه آن دعوت می کند، نشان می دهد که حکومت ها ماندنی نیستند، اما ملت ها پایدارند و این ملت ها هستند که حکومت هایی را که خیانت می کنند تنبیه خواهند کرد. بر این اساس ملت های مسلمان سرانجام از دولت هایی که دوستی با دشمن امت و آن هم بدترین دشمن امت را انتخاب کرده اند، انتقام سختی خواهند گرفت.

جمعیت دفاع از ملت فلسطین و اتحادیه بین المللی سازمان های غیر دولتی حامی حقوق مردم فلسطین که از سازمان های مردمی بوده و در حقیقت صدای اراده و خواست مردم ایران و همه اعضای حقیقی و حقوقی  داخلی و خارجی خویش هستند، خود را مکلف می دانند که همه دولت های عربی و اسلامی را از پیامدهای تلخ انتخاب خیانت به آرمان فلسطین و همکاری با دشمن صهیونیستی برحذر دارند. بی شک آنچه که در آینده این انتخاب پیدا است، مشکلات متعدد و گسترده سیاسی، اجتماعی، امنیتی و اقتصادی برای دولت و ملت شما است. حضور نظامی و امنیتی در کل منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا و خصوصا در منطقه رهبردی خلیج فارس از سیاست های رژیم صهیونیستی است.

امارات تحریم اقتصادی اسرائیل را لغو کرد - اسپوتنیک ایران
امارات تحریم اقتصادی اسرائیل را لغو کرد

 تاکید آریل شارون نخست وزیر اسبق اسرائیل و قصاب صبرا و شتیلا بر «ضرورت حضور نظامیان اسرائیل در خلیج فارس و کنترل نفت این منطقه» تردیدی ایجاد نمی کند که هدف غایی اسرائیل در ادبیات فریبکارانه صلح طلبی گسترش اراده اشغالگرانه اش بر جغرافیای جهان اسلام است و ماحصل آن نیز به خطر افتادن منافع و امنیت همه کشورهای منطقه است و بی شک کشورهای کوچک از این رهگذر بیشترین آسیب ها را خواهند دید.

ما در مقام ناصح، همه دولت های عربی و اسلامی را  را درباره افتادن در دام این  اشتباه هشدار می دهیم. بی شک قرار گرفتن دولت عربی اسلامی  در کنار ملت فلسطین و محور هم پیمان با او از جمله ایران اسلامی که آزاد سازی فلسطین از اشغال را به عنوان اولویت سیاست خارجی خود قرار داده است و در 42 سال گذشته این مسیر را با ثبات و صلابت ادامه داده است، آزادی فلسطین را تسریع کرده و حرکتی در مسیر پایان ناامنی های ملی و منطقه ای در پرتو همکاری ها است. یقین کنید که قدرت های استعمارگر از بسط حضور خود در سطح منطقه به تنها چیزی که نمی اندیشند امنیت و منافع کشورهای منطقه است. اسرائیل ماحصل سال ها تجربه استعماری آنها است و اراده آنها بر این است تا با محوریت صهیونیست ها بر کل منطقه سلطه یافته و به زعم رئیس جمهور آمریکا ثروت منطقه را بدوشند و در پایان آنها را ذبح کنند. «قُل إِنَّ هُدَى اللَّهِ هُوَ الهُدى وَلَئِنِ اتَّبَعتَ أَهواءَهُم بَعدَ الَّذی جاءَکَ مِنَ العِلمِ  ما لَکَ مِنَ اللَّهِ مِن وَلِیٍّ وَلا نَصیرٍ».

دکتر زهرا مصطفوی - دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین  و اتحادیه بین المللی سازمان های غیر دولتی حامی حقوق مردم فلسطین

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала