فعال سازی اندروید ایرانی بر روی تلفن های همراه

© Flickr / TechStageفعال سازی اندروید ایرانی بر روی تلفن های همراه
فعال سازی اندروید ایرانی بر روی تلفن های همراه - اسپوتنیک ایران
Telegram
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران از فعال سازی اندروید ایرانی بر روی برخی گوشی‌ها خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران، در توضیح جلسه عصر امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: جلسه ای با حضور وزیر ارتباطات برای بررسی تهدیدات امنیتی فضای سایبری کشور برگزار شد آقای آذری جهرمی گزارشی از روند پیشرفت و توسعه شبکه ملی اطلاعات ارائه کرد و به موضوع سپر دفاعی یکپارچه در فضای سایبری کشور پرداخت. همکاران ایشان نیز گزارشی درباره این عملکرد سپر دفاعی برای حفظ امنیت در فضای سایبری کشور ارائه کردند.

واکنش تند کاربران به مقایسه چتربازان ارتش ایران با دیو توسط رسانه آلمانی - اسپوتنیک ایران
واکنش تند کاربران به "مقایسه" چتربازان ارتش ایران با "دیو" توسط رسانه آلمانی

وی افزود: آقای آذری جهرمی تاکید داشت که نگاه ما توسعه شبکه ملی اطلاعات است و نیاز داریم که اصول حکمرانی در فضای مجازی را تدوین کنیم. ما بر حاکمیت جمهوری اسلامی در فضای مجازی اصرار داریم.

همینطور اشاره شد که از مجموعه ۲۳ جزء لازم برای توسعه زیر ساخت شبکه ملی اطلاعات ۲۰ جزء مستقر شده و در زمینه‌های دیگر کار برای توسعه شبکه ملی اطلاعات ادامه دارد.

وی اضافه کرد: در این جلسه بر لزوم تقویت جستجوگر ملی و پیام رسان‌های بومی تاکید و اشاره شد در حال حضار اندروید ایرانی بر روی برخی گوشی‌ها فعال است و باید برای توسعه این سیستم عامل از این ظرفیت استفاده کرد.

به گفته وی "نمایندگان عضو کمیسیون امنیت ملی ملاحظاتشان را درباره ابعاد مختلف حکمرانی در فضای مجازی ارائه کردند و تهدیدات فضای مجازی اعم از  تهدیدات حریم خصوصی و یا تهدیدات مشتمل بر داده‌های کلان کشور را مورد اشاره قرار دادند. انتظار می‌رود وزارت ارتباطات در جهت حکمرانی و حمایت و حفاظت از داده‌های کشور و حریم خصوصی استفاده کنندگان از فضای مجازی نهایت تلاش را داشته باشد."

عمویی در پایان گفت: در این جلسه ادامه مواد طرح تشکیل سازمان پدافند غیر عامل مورد بررسی قرار گرفت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала