دومین کشتی اکتشافی ترکیه عازم دریای سیاه شد

© Photo / Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığıدومین کشتی اکتشافی ترکیه عازم دریای سیاه شد
دومین کشتی اکتشافی ترکیه عازم دریای سیاه شد - اسپوتنیک ایران
Telegram
ترکیه دومین کشتی اکتشاف گاز خود را به دریای سیاه و برای پشتیبانی از کشتی فاتح اعزام کرد.

به گزارش اسپوتنیک، فاتح دُنمز وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه، روز یکشنبه گفت: کشتی تحقیقاتی "کانونی" برای کمک به کشتی هایی که در دریای سیاه فعالیت می کنند برای کمک به آنها ارسال می شود.

​دُنمز در توییت خود نوشت که کشتی "کانونی" عملیات حفاری را در دریای سیاه آغاز می‌کند. وی افزود که این کشتی از کشتی "فاتح" پشتیبانی می‌کند.

وزیر انرژی ترکیه به مکان فعالیت این کشتی حفاری اشاره‌ای نکرد. کشتی کانونی اینک در آنتالیا در جنوب ترکیه پهلو گرفته است. وزیر انرژی  ترکیه ماه گذشته اعلام کرد که عملیات حفاری در اعماق دریا برای یافتن گاز طبیعی ادامه خواهد داشت.

ترکیه اینک در حال انجام عملیات در دریای مدیترانه است و این اقدام منجر به تنش این کشور با یونان و قبرس بابت منابع بالقوه هیدرو کربن در منطقه شده است. در بحبوحه تنش‌ها در منطقه بین ترکیه با یونان  و قبرس، وزارت دفاع ترکیه از برگزاری رزمایش سه روزه مجاور سواحل قبرس با مهمات واقعی خبر داده است.

ترکیه اعلام کرده یک رزمایش دریایی با مهمات واقعی را در شمال قبرس  برگزار خواهد کرد. اعلام برگزاری این رزمایش تنها مدتی کوتاه پس از هشدار سران کشورهای جنوب اروپا بود که از آمادگی  برای تحریم علیه آنکارا خبر دادند.

پیش از این طبق گزارش کانال TRT ترکیه، اعلام شده بود که کشتی تحقیقاتی ترکی اروج رئیس منطقه مورد مناقشه مدیترانه شرقی را ترک کرده است.

به گفته این کانال تلویزیونی، عمر مفید اروج رئیس و کشتی های همراه آتامان و چنگیزخان به پایان رسیده است و آنها در نزدیکی آنتالیا ترکیه لنگر انداخته اند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала