گزارش و تحلیل

واکنش وزارت خارجه ی ایران به توافق بحرین و اسرائیل

© Sputnik / Eugene Odinokov /  مراجعه به بانک تصاویر واکنش وزارت خارجه ی ایران به توافق بحرین و اسرائیل
واکنش وزارت خارجه ی ایران به توافق بحرین و اسرائیل - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزارت امور خارجه ایران به طور رسمی به آغاز روابط رسمی بحرین و اسرائیل واکنش نشان داد و آن را محکوم کرد.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز با صدور بیانیه‌ ای ضمن محکومیت شدید اعلام برقراری روابط دیپلماتیک میان بحرین و رژیم صهیونیستی، آن را اقدامی ننگین و خفت بار از سوی بحرین دانست که آرمان فلسطین و چندین دهه مبارزات و تحمل رنج و مصیبت مردم فلسطین را در قربان‌گاه انتخابات ایالات متحده ی آمریکا ذبح میکند.

در این بیانیه آمده است:

بدون تردید  مردم مظلوم  و حق طلب فلسطین و مسلمانان آزاده جهان هرگز عادی سازی روابط با رژیم غاصب و یاغی اسرائیل را نخواهند پذیرفت و این اقدام ننگین در حافظه تاریخی ملت مظلوم و ستمدیده  فلسطین و ملتهای آزاده جهان تا ابد باقی خواهد ماند.

واکنش شدید فلسطین به عادی سازی روابط بحرین با اسرائیل - اسپوتنیک ایران
واکنش فلسطین به عادی سازی روابط بحرین با اسرائیل

 دولت بحرین در خطایی بنیادین به جای کسب مشروعیت از مردم خود متاسفانه با پشت کردن به آنان و با اقدامی خفت بار  به دامن رژیم اشغالگر قدس پناه آورده و آرمان فلسطین شریف را قربانی انتخابات داخلی ایالات متحده آمریکا نموده است.

حاکمان بحرین از این پس شریک جنایات رژیم صهیونیستی  به عنوان منبع تهدید دائمی امنیت در منطقه و جهان اسلام و ریشه دهه‌ ها خشونت، کشتار، جنگ، ترور و خونریزی در فلسطین مظلوم و منطقه خواهند بود.

قطعا نتیجه این اقدام دولت بحرین  تنها خشم فزاینده و نفرت ماندگار مردم مظلوم فلسطین، مسلمانان و ملل آزاده جهان خواهد بود.

در پایان این بیانیه ضمن هشدار به هرگونه ایجاد نا امنی رژیم صهیونیستی در منطقه خلیج ‌فارس، مسئولیت  تمامی عواقب هرگونه اقدامی در این ارتباط متوجه دولت بحرین و دیگر دولتهای همراه شده است.

سفیر فلسطین از بحرین فراخوانده شد - اسپوتنیک ایران
سفیر فلسطین از بحرین فراخوانده شد

دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در توییتر خود از توافق اسرائیل و بحرین و پیمان صلح میان دو کشور خبر داد در این پیام توییتری آمده است:

بار دیگر تاریخ سازی شد و دو دوست ما اسرائیل و پادشاهی بحرین به عنوان دومین کشور عرب توافق صلح را انجام دادند.

دونالد ترامپ گفت که بحرین دومین کشور عربی است که در یک ماه گذشته با اسرائیل پیمان دوستی می‌ بندد.

دهه‌ هاست بیشتر کشورهای عرب جهان برای برقراری روابط با اسرائیل، رفع مشکل فلسطینیان را شرط میکنند اما از  ماه گذشته امارات متحده عربی با عادی سازی روابط خود با اسراییل موافقت کرد و اکنون بحرین نیز روابط دیپلماتیک با اسرائیل را برقرار کرده.

در بیانیه مشترک آمریکا، اسرائیل و بحرین آمده است که سران این سه کشور امروز با هم صحبت کرده و توافق کردند که پادشاهی بحرین و اسرائیل روابط دیپلماتیک خود را به صورت رسمی و کامل آغاز کنند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала