واکنش تهران به ادعای مایکروسافت درباره دخالت ایران در انتخابات آمریکا

© Sputnik / Siavash Sobhgahi واکنش تهران به ادعای مایکروسافت درباره دخالت ایران در انتخابات آمریکا
واکنش تهران به ادعای مایکروسافت درباره دخالت ایران در انتخابات آمریکا - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزارت خارجه ایران ادعای مایکروسافت درباره دخالت تهران در انتخابات آمریکا را رد کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از عصر ایران، سعید خطیب‌زاده ، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با رد ادعای شرکت مایکروسافت مبنی بر تلاش هکرهای مرتبط با روسیه، چین و ایران برای تاثیر گذاری بر انتخابات امریکا، گفت: ایالات متحده که دهه‌ها در انتخابات کشورهای دیگر از جمله ایران دخالت کرده در مقامی نیست که چنین ادعای مضحکی بکند.

سعید خطیب‌زاده در تکذیب ادعای مردود شرکت مایکروسافت گفت: ایالات متحده که دهه‌ها در انتخابات کشورهای دیگر از جمله ایران دخالت کرده و با کودتا موجب سرنگونی دولت منتخب مردم ایران دکتر مصدق شده است و کارزار فعال ضد اطلاعاتی علیه دیگر کشورها را رهبری می‌کند، در مقامی نیست که چنین ادعای مضحکی بکند.

 مایکروسافت  - اسپوتنیک ایران
مایکروسافت، هکرهای روسی و ایرانی را متهم کرد

سخنگوی وزارت خارجه ایران تاکید کرد: همانگونه که بارها گفته ایم برای تهران، اهمیتی ندارد چه شخصی در کاخ سفید ریاست می‌کند. آنچه مهم است پایبندی واشنگتن به حقوق، قواعد و نرم‌های بین‌المللی و دست برداشتن از دخالت در کشورهای دیگر و عمل به تعهدات خود است.

یادآور می شود شرکت مایکروسافت اعلام کرده هکرهایی مرتبط با روسیه، چین و ایران در تلاش هستند تا از افراد و گروه‌های درگیر در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نوامبر ۲۰۲۰ جاسوسی کنند.»این شرکت فعال در حوزه فناوری خاطرنشان کرد:«هکرهای روسی که در مبارزات انتخاباتی دموکرات‌ها در سال ۲۰۱۶ دخالت داشتند بار دیگر درگیر شده‌اند.»

مایکروسافت تاکید کرد که «واضح است گروه‌های فعال خارجی با هدف‌گیری انتخابات، تلاش‌های خود را افزایش داده‌اند.» هر دو کارزار انتخاباتی در دو جبهه دموکرات به رهبری جو بایدن و جبهه جمهوری‌خواه به رهبری دونالد ترامپ طبق گفته مایکروسافت هدف این مهاجمان سایبری هستند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала