توافق تروئیکای اروپا برای رفع تلاش آمریکا جهت تصویب مکانیسم ماشه

© Sputnik / Alexey Vitvitsky /  مراجعه به بانک تصاویر توافق تروئیکای اروپا برای رفع تلاش آمریکا جهت تصویب مکانیسم ماشه
 توافق تروئیکای اروپا برای رفع تلاش آمریکا جهت تصویب مکانیسم ماشه  - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزرای امور خارجه انگلیس، ‌آلمان و فرانسه (کشورهای موسوم به تروئیکای اروپایی) از تلاش آمریکا برای فعال‌سازی مکانیسم بازگشت خودکار تحریم‌های شورای امنیت علیه ایران حمایت نکردند.

به گزارش اسپوتنیک، تروئیکای اروپا تلاش آمریکا جهت تصویب مکانیسم ماشه را رد می‌کنند، اعلام نمودند به حفظ برجام متعهد هستند.

راب: برجام باید تا وقتی که توافق بهتری حاصل شود باقی بماند - اسپوتنیک ایران
راب: برجام باید تا وقتی که توافق بهتری حاصل شود باقی بماند

جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این خصوص در کنفرانس انلاین گفت: تروئیکای اروپایی به اتفاق یکدیگر تلاش آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران را رد می‌کنند و به حفظ توافق هسته‌ای متعهد می‌مانند. اما از ایران نیز می‌خواهند که فوراً به اجرای کامل برجام بازگردد.

گفتنی است، آمریکا پس از نزدیک به 2 سال خروج از برجام و کارزارهای تبلیغاتی ناموفق جنگ با ایران، مدعی شده همچنان عضوی از توافق هسته‌ای است و می‌تواند از سازوکارهای موجود در این توافق و قطعنامه 2231 مرتبط با آن، علیه ایران استفاده کند. 

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا به تازگی خواستار به‌کارگیری سازوکاری در برجام شده که قطعنامه‌های لغو شده شورای امنیت بازگردانده شود. این درخواست با مخالفت جمعی اعضای دائم و غیر دائم شورای امنیت مواجه شده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала