واکنش کرملین به سخنان پمپئو درباره موضوع ناوالنی

© Sputnik / Sergey Guneev /  مراجعه به بانک تصاویر واکنش کرملین به سخنان پمپئو درباره موضوع ناوالنی
واکنش کرملین به سخنان پمپئو درباره موضوع ناوالنی  - اسپوتنیک ایران
Telegram
دیمیتری پسکوف ، سخنگوی رئیس جمهور روسیه اظهار داشت کرملین کنایه ها درباره احتمال دخالت مقامات روسیه در آنچه را که برای الکسی ناوالنی، سیاستمدار مخالف روس اتفاق افتاده غیر قابل قبول و تحریف کننده واقعیت می داند.

به گزارش اسپوتنیک، پسکوف در پاسخ به سوال خبرنگاران گفت: "اولاً : او (مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریكا) این حرف را نزده است اما اظهارات وی را در این باره شنیدیم. مجدداً تكرار می كنم ، ما علاقمندیم كه دلایل این اتفاق را بیابیم. ما هر گونه اشاره و کنایه مستقیم یا غیرمستقیم به دخالت برخی نمایندگان رسمی روسیه در مورد آنچه اتفاق افتاده را غیر قابل قبول می دانیم ... و آنها  را بی اساس،  اشتباه و تحریف واقعیت  محسوب می کنیم".

پیش از این ، پمپئو ، در مصاحبه ای با بن شاپیرو روزنامه نگار آمریکایی ، که توسط وزارت امور خارجه منتشر شده بود ، گفته بود كه وقتی مردم "تلاش برای مسموم كردن یک مخالف را می بینند ، متوجه می شوند كه احتمال زیاد انجام آن از طرف مقامات ارشد روسیه وجود دارد."

حمایت ترامپ از توقف خط لوله نورد استریم۲ به دلیل وضع ناوالنی - اسپوتنیک ایران
حمایت ترامپ از توقف خط لوله "نورد استریم۲" به دلیل وضع ناوالنی

 پیشتر روزنامه "اشپیگل" آلمان امروز پنجشنبه اعلام کرده بود  که "الکسی ناوالنی" یک از چهره های اپوزیسیون روسیه  که در بیمارستانی در برلین بستری است، دوباره می تواند صحبت کند و جزئیات آنچه در هواپیما برای او رخ داده را بیاد آورد.

بیستم ماه اوت الکسی ناوالنی  در راه بازگشت از شهر تومسک سیبری به مسکو در هواپیما  حالش بد شد و به همین دلیل هواپیما ناچار به فرود اضطراری در شهر اومسک شد. پزشکان اومسک تشخیص اصلی را نوعی اختلال متابولیك عنوان کردند که باعث افت شدید قند خون می شود. دلایل آن هنوز روشن نشده است، اما در بررسی ها و آزمایشات پزشکان اومسک، اثری از سم در خون ناوالنی یافت نشد.

ناوالنی برای معالجه به آلمان منتقل شد. دولت آلمان پیشتر اعلام کرد که بر اساس نتایج متخصصان یک آزمایشگاه نظامی در این کشور، الکسی ناوالنی با عنصری از گروه مواد سمی فلج کننده اعصاب موسوم به "نوویچوک" مسموم شده است. این در حالی است که وزارت خارجه روسیه گزارش های آلمانی ها  درباره ناوالنی را بی اساس دانسته است. کلینیک پزشکی شاریته در برلین روز دوشنبه اعلام کرد، که وضعیت سلامتی الکسی ناوالنی بهبود یافته و وی از حالت کما بیرون آمده است.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала