قیمت خودرو در بازار کاهش یافت؟

Telegram
رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو: قیمت خودروها همچنان غیرمنطقی است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «صدا و سیما»، سعید موتمنی، رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو اعلام کرد که قیمت خودروها همچنان غیرمنطقی است.

وی در ادامه افزود:«آمار اعلام شده از سوی مسئولان در خصوص تعداد خودروهای موجود و شروع ثبت نام برای پیش فروش خودرو، سبب کاهش قیمت در بازار شده است.

سودجویی برخی از دفاتر هواپیمایی ایران از سیل اخیر +عکس - اسپوتنیک ایران
سودجویی برخی از دفاتر هواپیمایی ایران از سیل اخیر +عکس

تحویل به موقع خودروهای پیش فروش شده، سبب کاهش قیمت خودرو خواهد شد. قیمت‌های اعلام شده فقط برروی کاغذ ثبت شده و معامله‌ای در بازار انجام نمی‌شود. ناآرامی بازار به دلیل فعالیت سودجویانی است که این کالا را در اختیار دارند. واسطه گری‌ها نیز سبب برهم خوردن آرامش در بازار خودرو می‌شود.

قیمت پراید به کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان کاهش یافته؛ به نحوی که امروز پراید ۱۱۱ حدود ۹۹ میلیون تومان قیمت گذاری شده، پراید ۱۳۱ با قیمت ۹۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، تیبا ۱۰۸ میلیون تومان، ساینا ۱۱۵ میلیون تومان معامله شده و تیبا ۲ نیز از ۱۲۵ میلیون تومان به ۱۱۵ میلیون تومان کاهش یافته است که البته این قمیت‌ها همچنان کاذب است.

خودروهای صفری در بازار موجود است که ۱۰ بار فروخته شده، اما فقط پلاک آن‌ها عوض شده است همچنین در زمان فروش دناپلاس اتوماتیک درحالی فروش آن بصورت محدود آغاز شده بود که آگهی‌های بسیار زیادی منتشر شد که همه آن‌ها حواله بود و همین وضعیت برهم خوردن بازار خودرو را به دنبال دارد. افرادی که خودرو در اختیار دارند با فضاسازی به دنبال سودجویی هستند و فعالیت این افراد سبب افزایش قیمت می‌شود».

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала