طرح سازمان بورس ایران برای رونق بازار بورس

© Photo / tasnimطرح سازمان بورس ایران برای رونق بازار بورس
طرح سازمان بورس ایران برای رونق بازار بورس - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ایران اعلام کرد که برای کاهش افت بازار به بازارگردان‌ها و نهادهای مالی بزرگ اجبار می‌کنیم تا به کمک بازار بیایند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل ایلنا، حسن قالیباف، رئیس سازمان بورس ایران در حاشیه جلسه وزیر اقتصاد این کشور با فعالان بازار سرمایه گفت: سازمان بورس اقداماتی از جمله، بازارگردانی در بازار را انجام خواهد داد و به سهامداران و نهادهای مالی بزرگ اجبار می‌کنیم که وارد بازار شوند، زیرا اگر افتی در بازار صورت گیرد بازارگردان‌ها می‌توانند جلوی افت را بگیرند یا کاهش دهند.

سقوط بورس در ایران ادامه خواهد داشت - اسپوتنیک ایران
سقوط بورس در ایران ادامه خواهد داشت

وی اضافه کرد: بازارگردان در بازار وجود دارد، اما سایزشان برای بازار فعلی ما کوچک است، اما قرار است بازارگردان‌ها دائم در بازار حضور داشته باشند تا نقدشوندگی سهام تضمین شود.

رئیس سازمان بورس ایران ادامه داد: یکی از اقدامات دیگر سازمان بورس، انتشار اوراق تبعی است که این اوراق ابزار اطمینان بخشی در بازار سرمایه است در این رابطه برخی از شرکت‌ها اعلام آمادگی کردند.

قالیباف گفت: قیمت‌ها در بازار سرمایه نوسان دارد و هر کسی که وارد بازار می‌شود باید ریسک بازار را بپذیرد.

وی افزود: افرادی که قیمت سهامشان پایین آمده صبر کنند تا به سود برسند و مردم باید سواد مالی و رفتاری را قبل از ورود به بازار فراگرفته باشند.

رئیس سازمان بورس ایران گفت: افرادی که آشنایی به بازار ندارند باید به سراغ صندوق‌های سرمایه گذاری بروند، زیرا این صندوق‌ها ریسک کمتری دارد.

وی درباره استقبال مردم از صندوق پالایش یکم افزود: استقبال تا به امروز بدون احتساب پذیره‌نویسی بانک‌ها حدود ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала