رزمایش بزرگ ارتش ایران در دریای عمان

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / رزمایش بزرگ ارتش ایران در دریای عمان
رزمایش بزرگ ارتش ایران در دریای عمان  - اسپوتنیک ایران
Telegram
مرحله اصلی رزمایش بزرگ ارتش ایران تحت عنوان ذوالفقار ۹۹با شعار امنیت پایدار در سایه اقتدار دفاعی با گسترش یگان‌های شناور سطحی و زیر سطحی و یگان‌های پروازی نیروی هوایی و دریایی ارتش و با حضور نیروهای جوان در دریای عمان آغاز شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم ، رزمایش مشترک بزرگ ذوالفقار 99 ارتش، با رمز یا سیدالشهداءو با  گسترش شناورهای سطحی و زیر سطحی و یگان‌های پروازی نیروی دریایی، سامانه‌های راداری و موشکی قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء،یگان‌هایی از نیروی زمینی و جنگنده‌های نیروی هوایی در دریای عمان به مدت 3 روز  با فرماندهی قرارگاه ذوالفقار ارتش و با حضور ناظران قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاآغاز شد.

گستره رزمایش مشترک ذوالفقار 99 ارتش 2 میلیون کیلومتر مربع از شرق تنگه هرمز، دریای عمان و شمال اقیانوس هند تا مدار 10درجه شمالی است و در این رزمایش طرح‌های تاکتیکی آفندی و پدافندی برای حراست از آبهای سرزمینی ایران و حفظ خطوط مواصلاتی، برخی از مهمترین سامانه‌های رزمی از جمله موشک های کروز سطح به سطح و ساحل به دریا، اژدر، موشک‌های هوا به ‌سطح و سطح به هوا و سامانه های راکت انداز از روی شناورهای سطحی، زیر سطحی، یگان های پروازی و پهپاد مورد تست و آزمایش قرار  می گیرد.

 رویش موشک های بالستیک دفن شده در اعماق زمین در رزمایش پیامبر 14 + ویدئو  - اسپوتنیک ایران
رویش موشک های بالستیک دفن شده در اعماق زمین در رزمایش پیامبر 14 + ویدئو

دریادار دوم شهرام ایرانی سخنگوی رزمایش ذوالفقار 99 ارتش ایران گفت: ناوگروه شصت و نهم نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوشکن سهند و ناو پشتیبانی بندرعباس که اکنون در اقیانوس هند حضور دارند ضمن اشراف اطلاعاتی و رصد شناورهای بیگانه و دشمن در هزاران کیلومتر دورتر از آبهای سرزمینی ایران، اطلاعات لازم را جهت انجام عملیات های مقابله در اختیار دیگر یگان های حاضر در رزمایش قرار می دهند.

وی افزود: همچنین یگان‌های پروازی نیروی هوایی ارتش متشکل از جنگنده بمب‌افکن‌ها و همچنین پهپادهای رزمی در این رزمایش به اجرای طرح‌های از پیش تعیین شده خواهند پرداخت.

گفتنی است رصد و پایش حریم هوایی و منطقه عمومی رزمایش در سرتاسر پهنه آبی جنوب ایران توسط قرارگاه پدافند هوایی و حضور گسترده نیروی پدافند هوایی و همچنین اجرای آتش توسط سامانه‌های پدافندی برای مقابله با اهداف متخاصم بخش دیگری از طرح‌هایی است که در رزمایش مشترک ذوالفقار 99 ارتش جمهوری اسلامی ایران انجام خواهد شد.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала