جزئیات تیراندازی در پارک جنگلی یاسوج

© Sputnik / Vitaliy Ankov /  مراجعه به بانک تصاویر جزئیات تیراندازی در پارک جنگلی یاسوج
جزئیات تیراندازی در پارک جنگلی یاسوج - اسپوتنیک ایران
Telegram
دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویر احمد آخرین جزئیات تیراندازی در پارک جنگلی یاسوج را اعلام کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایلنا، سید علی ملک حسینی، دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در باره این حادثه گفت: بامداد چهارشنبه درگیری در پارک جنگلی در پی اختلافات شخصی رخ داد که در حین درگیری مسلحانه یکی از افراد حاضر مورد اصابت گلوله قرار گرفته است.

درگیری مسلحانه خونین در تهران + ویدئو - اسپوتنیک ایران
درگیری مسلحانه خونین در تهران + ویدئو

سید علی ملک حسینی با اشاره به درگیری بین چند جوان و مجروح شدن برخی از انها، این اقدامات را خط قرمز امنیت و دستگاه قضایی دانست و گفت. مردم عزیز خواهند دید دستگاه قضایی با عوامل درگیری‌ها به شدت برخورد خواهد کرد.

وی افزود: این اتفاق در نیمه‌های شب و در دوردست ‌ترین نقطه شهری یعنی پارک جنگلی یاسوج رخ داده است لذا اگرچه اقدامی زشت و هنجارشکنانه بوده، اما این خود نشانه‌ای از تاثیر طرح ارتقای امنیت اجتماعی در استان و به ویژه مرکز استان بوده که مجرمین فضای شهری را برای اقدام هنجارشکنانه خود ناامن احساس کرده اقدامات جرمانه خود را به کوه و بیابان منتقل کرده‌اند.

ملک حسینی افزود: طرح ارتقاء امنیت اجتماعی که چند مرحله را باحضور دلسوزانه و مقتدرانه پلیس پشت سر گذاشته دستاورد‌های بسیار خوبی حاصل شده است از جمله آنها می‌توان به توقیف بیش از ۳۰۰ خودرو هنجارشکنان و بازداشت بیش از ۵۰ نفر از افراد سابقه دار و مخل نظم که قریب به ۳۰ نفر از آنها هنوز در بازداشت هستند و پلمپ حداقل ۴۰ مرکز تجمع و ارتکاب جرم آنها اشاره کرد.

وی تاکید کرد: قطعاً دستگاه قضایی در خصوص این مجرمین آراء محکومیت قاطع و جامع به همراه مجازات‌های تکمیلی مانند تبعید یا اقامت اجباری اتخاذ خواهد کرد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گفت در این درگیری ۲ نفر مجروح شده اند که با شکایت شاکیان و اختصاص بازپرس ویژه، شکایت شاکی خصوصی نیز در کنار جنبه عمومی به شدت و قوت از سوی دستگاه قضایی و مرجع انتظامی پیگیری خواهد شد.

وی گفت: ۶ نفر از منازعین تا کنون دستگیر شده و سایر افراد نیز در اسرع وقت شناسایی و دستگیر خواهند شد.

دادستان مرکز استان در پایان با اشاره به اینکه متاسفانه برخی از خانواده‌ها نظارت کافی بر اعمال فرزندان خود و افرادی که با آنها مرتبط هستند ندارند و همین امر باعث حضور جوانان و نوجوانان در محیط‌های مجرمانه می‌شود به نحوی که آثار مخرب آن علاوه بر خود فرد متوجه جامعه نیز می‌شود لذا لازم و ضروری است کنترل لازم از خانواده‌ها شروع شود که کمتر منتهی به برخورد قضایی شود.

به گفته بستگان و افراد مطلع، حال فرد مضروب وخیم اعلام شد و وی هم اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала