امیر حاتمی: به اوج فناوری‌های دفاعی در تحریم‌ها رسیدیم

© Photo / IRNAامیر حاتمی: به اوج فناوری‌های دفاعی در تحریم‌ها رسیدیم
امیر حاتمی: به اوج فناوری‌های دفاعی در تحریم‌ها رسیدیم - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح ایران اعلام کرد که به اوج فناوری‌های دفاعی در تحریم‌ها رسیدیم ‌و ۹۰ درصد تجهیزات دفاعی در ایران تولید می‌شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح ایران گفت: ما در حال حاضر با شرایط خاصی مواجه هستیم، دشمنان با فشار حداکثری تلاش داشتند کشور را با مشکل مواجه کنند و سعی داشتند تلاش خود را در نارضایتی مردم ببینند که در آن با شکست مواجه شدند، چرا که مدیران کشور با رهنمود‌های رهبر انقلاب به این نکته رسیدند که می‌توان تهدید را به فرصت تبدیل کرد و آن فرصت، توجه به تولید و خودکفایی بود.

حاتمی در مصاحبه با اسپوتنیک: همکاریهای دفاعی ایران و روسیه مبتنی بر اعتماد متقابل است - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
حاتمی در مصاحبه با اسپوتنیک: همکاریهای دفاعی ایران و روسیه مبتنی بر اعتماد متقابل است

امیر حاتمی خاطر نشان کرد: بسیار مهم است با وجود فشار‌ها، کرونا و محدودیت‌ها در حال انجام اقداماتی هستیم که برای بسیاری‌ها در برخورد اول قابل باور نیست، در شرایط موجود علاوه بر جهش تولید کشور، استمرار در تولید دارد، با وجود تمام فشار‌های حداکثری مصادیق نشان می‌دهد بسیاری از نیازمندی‌ها در حال برطرف شدن هستند.

این مسئول با تاکید بر این‌که با وجود شدید‌ترین تحریم‌ها امروز همه نیازمندی‌هایمان را تامین می‌کنیم گفت: 90 درصد نیاز قطعا تامین می‌شود و 10 درصد مابقی نیز در یک فرصت منطقی قطعا تامین می‌شود، این بخش به لحاظ فناوری، هزینه‌ها و تحریم‌ها بحث سختی است این روز‌ها بسیاری از دعواهای شورای امنیت حول تمدید تحریم تسلیحاتی است و به عنوان هدف برجسته دشمن اصلی ماست اما توانسته‌ایم در مقابل تحریم‌ها بایستیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح ایران با بیان اینکه کمک می‌کنیم پروژه‌هایی که تحت عنون جهش تولید درحال اجرا هستند به نتیجه برسند، افزود: مشکلات و خواسته‌هایی که در این جلسه گفته شد پیگیری خواهند شد. در حوزه صادرات استان در سال گذشته عملکرد خوبی داشته است و امیدواریم در سال جاری نیز همین روال وجود داشته باشد.

امیر حاتمی با بیان اینکه صادرات مکمل مهمی برای جهش تولید است، گفت: استان در همه زمینه‌ها ظرفیت صادراتی خوبی را دارد و باید این بحث جدی دنبال شود. چرا که ارز آوری برای دولت و تولیدکنندگان به خصوص در بخش‌های کشاورزی و صنعتی بسیار مهم است و خلاصی از خام فروشی و مسئله نفت به همین موضوع بستگی دارد.

وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف دشمنان این است که مانع پیشرفت ما شود، گفت: باید در افتتاح پروژه‌هایی نظیر دو خطه شدن راه‌آهن تسریع شود چرا که برای استان بسیار مهم است وما پیگیر این موضوع هستیم.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала