دستگیری حداقل ۲۷ معترض در شهر سیاتل آمریکا+ویدئو

© AP Photo / Francisco Secoدستگیری حداقل ۲۷ معترض در شهر سیاتل آمریکا+ویدئو
دستگیری حداقل ۲۷ معترض در شهر سیاتل آمریکا+ویدئو - اسپوتنیک ایران
Telegram
پلیس سیاتل در بیانیه ‌‌ای اعلام کرده است افرادی که دستگیر شده‌اند اقدام به پرتاب سنگ، بطری و مواد منفجره به سمت مأموران کرده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه خبری ای‌بی‌سی؛ پلیس شهر سیاتل ادعا می کند، که تظاهرات کنندگان سنگ و کوکتل مولوتف به سمت نیروهای پلیس پرتاب کرده‌اند.

اعتراضات امروز در سیاتل تازه ترین ناآرامی در این شهر است که یکی از کانون‌های تظاهرات ‌های سراسری اخیر در آمریکا محسوب می شود.

این ناآرامی در همان روزی اتفاق افتاده که پلیس گفت طرفداران دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در شهر سیلم در ایالت اورگن با معترضان به قتل‌های نژادپرستانه سیاه‌پوستان درگیر شده‌اند.

دست‌کم ۲۲ نفر با اتهاماتی نظیر آتش‌افروزی، حمله به پلیس و بی‌توجهی به دستور پلیس برای متفرق شدن دستگیر شدند. پلیس همچنین ۵ نفر دیگر را ساعاتی بعد هنگام تلاش برای توقیف یک خودرو دستگیر کرده است.

از اوایل خرداد ماه و پس از اقدام نژادپرستانه افسر سفیدپوست پلیس "مینیاپولیس" ایالت مینه‌سوتا در قتل جورج فلوید شهروند ۴۶ ساله سیاهپوست آمریکا این اعتراضات به طور سراسری علیه خشونت پلیس آمریکا در این شهر آغاز شد و به دیگر شهرهای آمریکا و حتی کشورهای دیگر نیز گسترش یافت و تاکنون نیز ادامه داشته است.

چند روز پیش نیز رئیس‌جمهور آمریکا با انتشار پیامی در توئیتر تلویحاً خواستار اعزام نیروی فدرال به شهر پورتلند شد تا اعتراضات این شهر را سرکوب کند. 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала