توضیحات مقام روس درباره مصادیق شکست سیاست‌های آمریکا در قبال ایران

© Sputnik / Alexandr Natruskin  /  مراجعه به بانک تصاویر توضیحات مقام روس درباره مصادیق شکست سیاست‌های آمریکا در قبال ایران
توضیحات مقام روس درباره مصادیق شکست سیاست‌های آمریکا در قبال ایران  - اسپوتنیک ایران
Telegram
نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی به تشریح مصادیق شکست‌ سیاست‌های واشنگتن در قبال تهران پرداخت.

به گزارش اسپوتنیک، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین در پیامی توئیتری در پاسخ به کاربری که به استفاده این مقام روس از عبارت "سیاست شکست خورده" برای سیاست واشنگتن در قبال ایران انتقاد کرده بود، اظهار داشت که خودتان سال ۲۰۲۰ را با ۲۰۱۶ مقایسه و سپس قضاوت کنید.

اولیانوف نوشت: خودتان با سال ۲۰۱۶ مقایسه و سپس قضاوت کنید. در سال ۲۰۲۰ ما شاهد افزایش تنش در خلیج فارس، کاهش تعهدات ذیل برجام، ضربه دیدن چندجانبه‌گرایی و عدم اشاعه هسته‌ای، انزوای آمریکا بر سر برجام در شورای امنیت سازمان ملل و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و رنجش مردم ایران هستیم. آیا این یک سیاست موفق است؟

​اولیانوف پیشتر در واکنش به اظهارات مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا درباره ذخایر غنی شده اورانیوم ایران در پیامی توییتری نوشته بود: فاصله گرفتن ایران از تعهدات برجام نتیجه مستقیم فشار آمریکا است. تحریم های غیرقانونی را پایان دهید و ایران بلافاصله به پایبندی کامل باز خواهد گشت. آمریکا به جای این، قرار است سیاست شکست خورده اش را که به امنیت و عدم اشاعه تسلیحاتی آسیب می زند ادامه دهد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала