چاقی، بیماری بعدی همه گیر جهانی

© Depositphotos / Cookelmaچاقی، بیماری بعدی همه گیر جهانی
چاقی، بیماری بعدی همه گیر جهانی  - اسپوتنیک ایران
Telegram
در طی بیماری همه گیر ویروس کرونا ، مردم در سراسر جهان از درآمد مناسب محروم بودند ، به همین دلیل مجبور به خوردن غذاهای ناسالم ، به ویژه فست فود شده اند و چاقی بیماری همه گیر بعدی خواهد بود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از بلومبرگ ، میلیون ها نفر از خوردن غذای سالم محروم اند  و این مسئله چاقی را در سراسر جهان تشدید می کند و می تواند باعث بروز بیماری همه گیری جهانی جدید شود.

طبق پیش بینی های سازمان ملل ، تا پایان سال جاری ، بیش از 130 میلیون نفر با گرسنگی روبرو خواهند شد، اما چاقی در کشورهای پیشرفته تهدید جدی تری به وجود می آورد.

در طی بیماری همه گیر ویروس کرونا ، مردم در سراسر جهان از درآمد  مناسب محروم بودند ، به همین دلیل مجبور به خوردن غذاهای ناسالم ، به ویژه فست فود شده اند.

در حال حاضر ، تعداد افراد دارای اضافه وزن چندین برابر بیشتر از افراد گرسنه است ، این امر به ویژه در کشورهای پیشرفته قابل توجه است.

به عنوان مثال ، دو سوم انگلیسی ها در حال حاضر دارای اضافه وزن یا چاقی هستند. در نتیجه ، از هر هفت مرگ،  یک نفر در این کشور از رژیم های غذایی ناسالم می میرد که به طور مداوم هزینه های پزشکی را افزایش می دهد. افراد دارای اضافه وزن بیشتر در معرض دیابت ، بیماری های قلبی عروقی و انکولوژی هستند.

در حال حاضر ، طبق برآوردهای سازمان ملل ، سه میلیارد نفر در سراسر جهان قادر به تهیه یک وعده غذایی سالم نیستند ، که این امر پیش زمینه های چاقی را ایجاد می کند. این ، به نوبه خود ، شبیه یک بیماری همه گیری جدید است.

اگر اقدامی انجام نشود ، به دلیل اضافه وزن و مشکلات بهداشتی ناشی از آن در دهه آینده ، هزینه های مراقبت های بهداشتی در جهان 1.3 تریلیون دلار در سال رشد خواهد کرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала