پس از خرابکاری در تاسیسات نطنز، ایران تاسیسات مجهز تری را در دل کوه می سازد

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / پس از خرابکاری در تاسیسات نطنز، ایران تاسیسات مجهز تری را در دل کوه می سازد
پس از خرابکاری در تاسیسات نطنز، ایران تاسیسات مجهز تری را در دل کوه می سازد - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران: کار ساخت سالن مدرن تر، وسیع‌تر و فراگیرتری در همه ابعاد در داخل کوه در نزدیکی نطنز شروع شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از صدا و سیمای ایران، علی‌اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در حاشیه نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در خصوص بررسی گام‌های کاهش تعهدات برجامی ایران در سایت‌های نطنز و فردو، اظهار داشت: در دو مرحله کار را جلو می‌بریم؛ در مرحله اولیه کارهای مقدماتی را در تأمین تجهیزات و راه اندازی مقدماتی یکسری سالن‌های تولید سانتریفیوژهای پیشرفته شروع کرده ایم، چرا که سالنی که زدند مربوط به سانتریفیوژهای پیشرفته بود.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران درباره عوامل خرابکاری حادثه نطنز صحبت کرد - اسپوتنیک ایران
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران درباره عوامل خرابکاری حادثه نطنز صحبت کرد

وی به اقدام بلندمدت دیگر سازمان انرژی اتمی در این راستا اشاره کرد و گفت: با توجه به اقدام واقعاً خبیثانه و خرابکارانه‌ای که انجام دادند، تصمیم گرفته شد سالن مدرن تر، وسیع‌تر و فراگیرتری در همه ابعاد در دل کوه همان اطراف نطنز، تأسیس شود وکار هم شروع شده است.

رئیس سازمان انرژی اتمی در خصوص شناسایی عوامل خرابکاری در تأسیسات هسته‌ای نطنز نیز افزود: در این باره شورای عالی امنیت ملی اظهار نظر می‌کند.

سازمان انرژی اتمی ایران در اوایل ژوئیه از وقوع حادثه ای در یکی از تأسیسات در دست احداث کارخانه غنی سازی اورانیوم در نطنز خبر داد، مقامات محلی اعلام کردند که این تاسیسات دچار آتش سوزی شده است. اشاره شد که هیچ کس در این حادثه آسیب ندیده است و هیچ نشتی از مواد رادیواکتیو وجود ندارد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала