سگ ها هم به محیط زیست آسیب وارد می کنند

© Sputnik / Konstantin Mihalchevskiy /  مراجعه به بانک تصاویر سگ ها هم به محیط زیست آسیب وارد می کنند
سگ ها هم به محیط زیست آسیب وارد می کنند - اسپوتنیک ایران
Telegram
معلوم می شود که سگ های خانگی نیز ردپای خود را در محیط زیست بر جای می گذارند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نشریه آلمانی Süddeutsche Zeitung ، تأثیرات منفی  سگ ها بر محیط زیست و طبیعت باعث تعجب دانشمندان شده است.

به نوشته این نشریه ، داده های جدیدی در مورد تأثیر سگ ها بر محیط زیست ارائه داده است: یک سگ با وزن 15 کیلوگرم درطی  13 سال زندگی به همان اندازه به محیط زیست  صدمه می زند که یک خودروی مرسدس کلاس M با 13 سفر از برلین به بارسلونا.  

سگ های هاسکی سیبری در پارک گردشگری «شفق شمالی» در مورمانسک - اسپوتنیک ایران
سرما و سگ‌های هاسکی سیبری به روایت تصویر

ماتیاس فینک بینر ، بوم شناس ، به همراه همکارانش از دانشگاه فنی برلین ، تأثیر سگ ها بر طبیعت از تولید مواد غذایی برای آنها گرفته تا تأثیر مدفوع سگ ها بر محیط زیست را مطالعه کردند.

ماتیاس فینک بینر می گوید: " مخصوصاً غذای سگ برای آب و هوا مضر است. برخلاف تصور عموم ، این ماده غذایی عمدتاً از مواد زائد گوشتی تشکیل نمی شود. (...)" این غذا همچنین حاوی گوشتی است که می تواند توسط انسان مصرف شود. اگر فقط  زائده ها مصرف می شد که در هر صورت دور ریخته می شوند، هیچگونه تاثیری بر زیست محیطی گذاشته نمی شد. "

محققان همچنین دریافتند که "فضولات سگ می تواند تهدیدی برای طبیعت باشد. ادرار آنها باعث آسیب پذیری بیشتر درختان در برابر بیماری ها می شود و مواد معدنی و فلزات سنگین موجود در مدفوع سگ ها ، به خاک و تنوع گونه ای لطمه وارد می کند. بنابراین ، صاحبان سگ باید این فضولات مضر را کیسه های پلاستیکی قرار داده و به کانتینرهای زباله بیندازند.

دانشمندان بوم شناس هر کسی که بخواهد با وجود داشتن سگ از محیط زیست محافظت باید هنگام انتخاب این حیوان خانگی به اندازه آن توجه کند.  سگ هرچه کوچک تر باشد، غذای کمتری مصرف می کند ، فضولات کمتری ایجاد می کند و بنابراین برای محیط زیست کمتر مضر است.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала