خطیب زاده: بدهی دولت انگلیس به ایران باید با همه جریمه‌های تاخیرش پرداخت شود

© Sputnik / Shiva Abshenasخطیب زاده: بدهی دولت انگلیس به ایران باید با همه جریمه‌های تاخیرش پرداخت شود
خطیب زاده: بدهی دولت انگلیس به ایران باید با همه جریمه‌های تاخیرش پرداخت شود - اسپوتنیک ایران
اشتراک
سخنگوی وزارت امورخارجه ایران پرداخت بدهی انگلیس به کشورش را با موضوع آزادی زندانیان دو تابعیتی غیرمرتبط دانست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از صدا و سیمای ایران، سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امورخارجه ایران در خصوص بدهی دولت انگلیس به ایران بر سر خرید تانک‌های چیفتن اظهار داشت: دولت انگلیس یک بدهی قطعی ۴۰ ساله به ایران دارد و تفاوتی نمی‌کند که این بدهی را یک مقام دولت انگلیس بپذیرد یا نه. واقعیت این است تا همین امروز هم دولت انگلیس تأخیرهای مکرری از پرداخت این بدهی داشته است.

بدهی انگلیس به ایران چقدر است؟ - اسپوتنیک ایران
ميزان بدهى انگلیس به ایران اعلام شد

خطیب زاده افزود: جمهوری اسلامی ایران از کانال‌های مختلف و در تمامی گفتگوهایی که با طرف انگلیسی داشته، تاکید کرده است که این بدهی قطعی را باید دولت انگلیس پرداخت کند و این ربطی به هیچ موضوع دیگری ندارد.

سخنگوی وزارت امورخارجه ایران با رد ارتباط میان موضوع خانم نازنین زاغری، زندانی دو تابعیتی و پرداخت بدهی انگلیس به ایران، بیان داشت: موضوع خانم زاغری یک پروسه قضائی دارد و قوه قضائی ایران در این باره کاملاً مستقل عمل می‌کند و بدهی دولت انگلیس به ایران یک بدهی قطعی ۴۰ ساله است و باید با همه جریمه‌های تاخیرش پرداخت شود؛ ما به قطع و یقین پیگیر هستیم بدهی انگلیس به ایران پرداخت شود.

وی در انتها تصریح کرد: خانم زاغری هم مثل سایر زندانیان است و من تاکید می‌کنم هیچ تفاوتی بین وی و سایر زندانیان وجود ندارد؛ هر زندانی حقوقی دارد، قانون مدافع حقوق آنهاست و وی هم به عنوان یکی از زندانیان و یکی از اتباع ایرانی دارای حقوقی است، درخواست‌هایی داشته است که مراحل قضائی خودش را طی می‌کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала