واعظی به پیشنهاد روسیه برای میانجیگری بین ایران و آمریکا پاسخ داد

© Sputnik / Vladimir Astapkovich /  مراجعه به بانک تصاویر واعظی به پیشنهاد روسیه برای میانجیگری بین ایران و آمریکا پاسخ داد
واعظی به پیشنهاد روسیه برای میانجیگری بین ایران و آمریکا پاسخ داد - اسپوتنیک ایران
Telegram
سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه از آمادگی مسکو برای ایجاد شرایط و حمایت از گفت‌وگو بین ایران و آمریکا، در صورت تمایل هر دو کشور خبر داد

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور ایران در واکنش به پیشنهاد اخیر وزیر خارجه روسیه مبنی بر آمادگی این کشور برای میانجی‌گیری بین ایران و آمریکا گفت:‌ ما با آمریکایی‌ها بنای مذاکره ندایم و خیلی روشن موضع‌مان را اعلام کردیم.

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه - اسپوتنیک ایران
لاوروف: روسیه آماده کمک به آمریکا و ایران در برقراری گفتگوی مستقیم است

وی در خصوص پیشنهاد سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه مبنی بر ایفای نقش میانجی‌گری بین ایران و آمریکا برای مذاکره مستقیم، گفت:‌ ما با آمریکایی‌ها بنای مذاکره  نداریم و ما خیلی روشن موضع‌مان را اعلام کردیم.

واعظی افزود: ما اعلام کردیم که اگر آمریکایی‌ها به اشتباهات خود پی بردند و فهمیدند که در قبال ایران راه غلطی را از طریق تحریم‌ها پیش رفتند، این را با شهامت اعلام کنند، بگویند ما اشتباه کردیم. 

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با بیان این مطلب که تنها آقای لاوروف نبوده که این پیشنهاد را داده و کشورهای دیگری نیز تلاش کردند تا برای این مسئله راه حلی پیدا کنند، تصریح کرد:‌ آمریکایی‌ها باید به برجام برگردند و در چارچوب برجام صحبت کنند درغیر اینصورت، هر اقدام دیگری باشد نتیجه نمی‌دهد.

پیشتر وزیر امور خارجه روسیه از آمادگی مسکو برای ایجاد شرایط و حمایت از گفت‌وگو بین ایران و آمریکا، در صورت تمایل هر دو کشور خبر داد و بار دیگر تلاش واشنگتن برای تمدید تحریم‌ها علیه تهران را غیرقانونی و بی‌ نتیجه نامید.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала