دانشمندان دقیق ترین عکس ها را از خورشید گرفتند + عکس و ویدئو

© Photo / KISدانشمندان دقیق ترین عکس ها را از خورشید گرفتند + عکس و ویدئو
دانشمندان دقیق ترین عکس ها را از خورشید گرفتند + عکس و ویدئو - اسپوتنیک ایران
Telegram
دانشمندان اروپایی موفق شده اند دقیق ترین عکس ها از خورشید در طول تاریخ عکس بگیرند.

به گزارش اسپوتنیک ،  این مطلب در اثر تحقیقی منتشر شده در مجله Astronomy & Astrophysics ، اعلام شده است.

این  عکس ها  با تلسکوپ GREGOR نصب شده در جزیره تنریف اسپانیا گرفته شده است. اپتیک تجهیزات این تلسکوپ را به متخصصان می دهد تا جزئیات در سطح خورشید را به اندازه تا 50 کیلومتر بررسی کنند. دانشمندان گفتند که این یک نتیجه چشمگیر است و یادآوری کردند که قطر خورشید حدود 1.4 میلیون کیلومتر است. به گفته ستاره شناسان ، این مانند دیدن یک سوزن کوچک در یک زمین فوتبال از فاصله یک کیلومتری آن است.

​پروفسور سوتلانا بردیوگینا ، استاد دانشگاه فرایبورگ (آلمان) گفت: "اکنون ما یک ابزار قدرتمند برای حل معماهای روی خورشید داریم." اپتیک جدید GREGOR به ستاره شناسان امکان می دهد تا به طور دقیق میدان های مغناطیسی ، همرفت ، تلاطم ، لکه های خورشید و سایر پدیده های رخ داده در این ستاره را مطالعه کنند.

دانشمندان متذکر شدند که اپتیک جدید تلسکوپ به معنای واقعی کلمه از صفر ایجاد شده است. پیش از این ، این دستگاه پیچیده به دلیل مشکلات در سیستم اپتیک خود به درستی کار نمی کرد. متخصصان موفق به تعویض دو آینه خمیده و سهموی خارج از محور تلسکوپ و سیقل دادن آنها با دقت شش نانومتر شدند که قابل مقایسه با قطر یک ده هزارم موی انسان است.

​در ماه ژانویه ، بنیاد ملی علوم ایالات متحده دقیق ترین تصویر از سطح خورشید را که تاکنون ثبت شده است ، منتشر کرد. به لطف عکس های گرفته شده با تلسکوپ نصب شده در هاوایی ، دانشمندان قادر به بررسی دقیق ساختار خورشید و تاج آن خواهند بود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала