ارزیابی ایران از گزارش مدیرکل آژانس اتمی در رابطه با موافقتنامه پادمان ان‌پی‌تی

© Photo / IRNAارزیابی ایران از گزارش مدیرکل آژانس اتمی در رابطه با موافقتنامه پادمان ان‌پی‌تی
ارزیابی ایران از گزارش مدیرکل آژانس اتمی در رابطه با موافقتنامه پادمان ان‌پی‌تی - اسپوتنیک ایران
Telegram
نماینده دائم ایران نزد سازمان‌های بین المللی، گزارش مدیرکل آژانس انرژی اتمی در رابطه با موافقتنامه پادمان ان‌پی‌تی با ایران را حاکی از تعامل سازنده دو طرف دانست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان های بین المللی در وین در خصوص گزارش اخیر مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در رابطه با موافقتنامه پادمان ان‌پی‌تی با کشورش اظهار داشت: از لحاظ شکلی، این گزارش به تحولات و پیشرفت های روابط و همکاری میان جمهوری اسلامی ایران و آژانس طی سه ماه گذشته می پردازد و حاکی از تعامل سازنده و محتوایی دو طرف در این مدت برای رسیدن به یک فهم مشترک و یافتن راه حلی برای مسائل مطرح می باشد.

کاظم غریب آبادی ، سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین  - اسپوتنیک ایران
غریب آبادی: ایران به انتخاب خود با آژانس همکاری می کند

غریب آبادی تصریح کرد: از لحاظ محتوایی نیز این گزارش صریحاً با ترسیم تصویری روشن از وضعیت کنونی همکاریها، دورنمای مثبت و سازنده ای را در روابط بین ایران و آژانس ترسیم می نماید که انتظار می رود مورد استقبال اکثریت قاطع کشورهای عضو آژانس و شورای حکام واقع گردد.

نماینده دائم ایران نزد سازمان‌های بین المللی افزود: این گزارش با اشاره به نشست بیست و یکم مردادماه معاون مدیرکل آژانس در امور پادمان در تهران، به سفر مدیرکل به کشورمان در ۴ و ۵ شهریورماه ۱۳۹۹ و ملاقات با مقامات عالیرتبه می پردازد که در نتیجه آن، بیانیه مشترکی توسط ایران و آژانس با هدف تقویت همکاری ها و اعتماد متقابل صادر گردید.

وی افزود: برابر این گزارش، آژانس به یکی از دو مکان مورد نظر دسترسی یافت و دسترسی به مکان دوم نیز برای همین ماه برنامه ریزی شده است. مدیرکل همچنین در این گزارش با استقبال از توافق اخیر ایران و آژانس، بیانیه مشترک را نیز به گزارش پیوست نمود.

نماینده دائم ایران نزد سازمان‌های بین المللی در پایان گفت: ایران، حسن نیت خود را در تعامل با مدیرکل جدید آژانس نشان داد و انتظار داریم بیانیه مشترک و گزارش مدیرکل، با حمایت اعضای شورای حکام و سایر اعضای آژانس مواجه شود و اقدامی اساسی در جهت عادی سازی دو سه موضوع پادمانی مرتبط با ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی با اجرای مستقل، بی طرفانه و حرفه ای توافقات و تعهدات محسوب گردد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала