ناوشکن دنا امسال به نیروی دریایی ارتش تحویل داده می شود

CC BY-SA 4.0 / Tasnim News Agency / ناوشکن دنا امسال به نیروی دریایی ارتش تحویل داده می شود
ناوشکن دنا امسال به نیروی دریایی ارتش تحویل داده می شود - اسپوتنیک ایران
Telegram
مدیرعامل سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع ایران بیان داشت: ناوشکن دنا را در همین سال تحویل نیروی دریایی ارتش جمهوری خواهیم داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، دریادار امیر رستگاری مدیرعامل سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع ایران، در حاشیه افتتاح نمایشگاه نهضت قطعه سازی وزارت دفاع و در جمع خبرنگاران، درباره آخرین وضعیت پروژه‌های این سازمان شامل ناوشکن دنا، زیردریایی بعثت و هواناو پیروزان، اظهار داشت: ناوشکن دنا را ان شالله در همین سال تحویل نیروی دریایی ارتش جمهوری خواهیم داد. کار ساخت زیردریایی بعثت نیز آغاز شده است.

 پهپاد  - اسپوتنیک ایران
فرمانده نیروی پدافند هوایی:آسمان منطقه را رصد می‌کنیم

وی افزود: ساخت اولین زیردریایی در دنیا معمولاً حدود ۱۵ سال طول می‌کشد؛ اما با توجه به تجربیاتی که در ساخت زیردریایی‌های فاتح و غدیر به دست آورده ایم، تلاش می‌کنیم این زمان را کاهش دهیم.

دریادار رستگاری درباره هواناو پیروزان نیز با بیان اینکه امیدواریم تا پایان سال این هواناو را تحویل نیروی دریایی ارتش دهیم، خاطرنشان کرد: این هواناو از سرعت بسیار زیادی برخوردار است و با توجه به تسلیحاتی که برای آن در نظر گرفته شده است، یک هواناو تهاجمی است و با توجه به مواد خوب به کار رفته در ساخت آن از قابلیت رادار گریزی بالایی برخوردار است. این هواناو همچنین توانایی جابجایی نیرو و تجهیزات و ورود به دریا از هر نقطه سواحل کشور را دارد.

مدیرعامل سازمان صنایع دریایی درباره ویژگی پرتابگرهای عمودی موشک که قرار است بر روی ناوشکن‌های نیروی دریایی ارتش نصب شود، عنوان کرد: این پرتابگرها برای شلیک موشک‌های کروز سطحی برد بلند خواهد بود.

وی درباره حجم مراودات و روابط دفاعی ایران پس از لغو تحریم‌های تسلیحاتی، گفت: ما این ظرفیت را داریم که طی یک سال بالغ بر چند میلیارد دلار صادرات تجهیزات نظامی در همه حوزه‌ها و برخی حوزه‌های غیرنظامی داشته باشیم.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала