حماس: روابطمان با حزب الله راهبردی و همسو است

CC BY 4.0 / Tasnim news agency / حماس: روابطمان با حزب الله راهبردی و همسو است
حماس: روابطمان با حزب الله راهبردی و همسو است - اسپوتنیک ایران
Telegram
حمدان از سران جنبش حماس اعلام کرد: ما از طرح ملی راهبردی خود که آزادسازی فلسطین از رهگذر مقاومت است، عقب نشینی نخواهیم کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه خبری المیادین، اسامه حمدان از سران جنبش حماس فلسطین، در مصاحبه با این شبکه اظهار داشت: روابط حماس و حزب الله راهبردی و دیرینه است و اختلافات اندک نمی‌تواند در آن تأثیر بگذارد.

شاه بحرین از عادی سازی روابط با اسرائیل استقبال کرد - اسپوتنیک ایران
شاه بحرین از عادی سازی روابط با اسرائیل استقبال کرد

حمدان با بیان اینکه تمامی گروههای فلسطینی به سمت تثبیت مواضع ملی خود نسبت به رد مسئله اشغال کرانه باختری و طرح صلح تحمیلی آمریکا موسوم به "معامله قرن" حرکت می‌کنند، گفت که از طرح ملی راهبردی خود که آزادسازی فلسطین از رهگذر مقاومت است، عقب نشینی نخواهیم کرد.

وی با بیان اینکه سفر هنیه به لبنان در راستای مقابله با از بین بردن آرمان فلسطین است، خاطر نشان کرد: انسجام فلسطینی‌ها برای بسیاری از بازیگران منطقه‌ای و بین‌المللی خوشایند نیست.

این رهبر حماس ادامه داد: در نشست گروههای فلسطینی در بیروت به هم ‌افزایی تلاش گروههای فلسطینی برای مبارزه با عادی‌سازی روابط و تجاوزات رژیم صهیونیستی پرداخته خواهد شد.

حمدان با بیان اینکه عادی‌سازی روابط با اسرائیل، خیانت به قدس و ملت فلسطین است، خاطر نشان کرد: راه به روی کسی که به دنبال راهکار سیاسی با رژیم صهیونیستی است، بسته است.

وی با بیان اینکه مقاومت یک پروژه همچنان پابرجاست، تصریح کرد، گروههای فلسطینی با مقاومت خواهند توانست ورق را در منطقه برگردانند.

هنیه ۱۱ شهریور ماه جاری به لبنان سفر کرد. این اولین سفر وی به لبنان از زمان بازگشتش به فلسطین در سال ۱۹۹۳ است.

اسرائیل در سال ۱۹۹۲ بیش از چهارصد نفر از سران و شخصیت‌های فلسطینی را به اردوگاه مرج ‌الزهور لبنان تبعید کرد که هنیه نیز یکی از این افراد تبعیدی بوده است.

قرار است نشست دبیران کل گروه‌های فلسطینی در بیروت امروز پنجشنبه سیزدهم شهریور برگزار شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала