روسیه به خوشبینی آمریکا در حصول توافق قریب الوقوع کنترل تسلیحاتی نیست

© Sputnik / Mikhail Voskresenskiy /  مراجعه به بانک تصاویر روسیه به خوشبینی آمریکا در حصول توافق قریب الوقوع کنترل تسلیحاتی نیست
روسیه به خوشبینی آمریکا در حصول توافق قریب الوقوع کنترل تسلیحاتی نیست - اسپوتنیک ایران
اشتراک
معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت: روسیه به اندازه ای که ایالات متحده خوشبین است بشود به سرعت در زمینه کنترل تسلیحات به توافق رسید، خوشبین نیست

به گزارش اسپوتنیک، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت: روسیه به اندازه ای که ایالات متحده خوشبین است بشود به سرعت در زمینه کنترل تسلیحات به توافق رسید، خوشبین نیست.

وی افزود: "من نمی توانم بگویم که ما به خوش بینی طرف آمریکایی در مورد امکان انعقاد توافق قریب الوقوع از آن مسیر یا مسیر دیگری هستیم. مشکلات زیادی وجود دارد. آنها متنوع هستند. به طور کلی ما از سوی آمریکایی آمادگی حرکت به سمت خود را نمی بینیم."

وی تأكید كرد: "ما به جستجوها ادامه می دهیم و دائماً در تماس هستیم."

پیش از این مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریكا ابراز امیدواری كرد كه آمریكا و روسیه تا پایان سال در مورد توافق كنترل تسلیحات به توافق برسند.

اتحاد جماهیر شوروی و ایالات متحده در سال 1987 پیمان منع موشک های میان برد هسته ای(پیمان INF) را امضا كردند و طرفین متعهد شدند كه تمام موشكهای بالستیک زمینی و كروز را با برد متوسط ​​و كوچك از بین ببرند. در اکتبر سال 2018 ، ترامپ از خروج واشنگتن به دلیل "عدم رعایت" مسکو به تعهدات خبر داد، اما طرف آمریکایی شواهدی ارائه نکرد. در سال 2019، روسیه نیز در واکنش به اقدامات ایالات متحده، مشارکت خود در پیمان منع موشک های میان برد هسته ای(پیمان INF) را به حالت تعلیق درآورد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала