پژمان فر: فیفا از مبارزه با فساد در فوتبال ایران حمایت ‌می کند

© Photo / IRNA / پژمان فر: فیفا از مبارزه با فساد در فوتبال ایران حمایت ‌می کند
پژمان فر: فیفا از مبارزه با فساد در فوتبال ایران حمایت ‌می کند - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی مجلس شورای اسلامی ابراز کرد، که در صورت مشخص شدن ابعاد پرونده مارک ویلموتس، فیفا از اقدامات ایران پشتیبانی خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، نصرالله پژمان ‌فر رئیس کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی مجلس شورای اسلامی در خصوص نامه تهدیدآمیز فیفا گفت: به نظر می‌رسد فیفا در این موضوع دقت لازم را نداشته و نوع پیگیری‌هایی که سازمان بازرسی کل کشور انجام داده را به خوبی رصد نکرده است. همین مسئله باعث قضاوت همراه با عجله فیفا شده و موضوع مطرح شده در ایران را مداخله شخص سوم در مسئله فوتبال می‌داند.

مارک ویلموتس مرد ۹ میلیون یورویی فوتبال ایران - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
مارک ویلموتس مرد ۹ میلیون یورویی فوتبال ایران

وی افزود: فیفا به این مسئله اشاره کرده که چند تن از مدیران ارشد فدراسیون فوتبال از سوی سازمان بازرسی کل کشور متهم به اهمال در انجام وظیفه شده‌اند، در حالی که سازمان بازرسی در پیگیری پرونده مارک ویلموتس و متهم دانستن ۸ نفر در این پرونده به اتهام اهمال کاری، هیچ نامی از افراد حقیقی یا حقوقی نبرده است. پس نقطه نظر فیفا و وارد کردن این اتهام به مدیران ارشد فدراسیون فوتبال، نکته‌ای بوده که برداشت فیفاست و اطلاع‌رسانی سازمان بازرسی کل کشور روی سایت خود اشاره‌ای به هیچ شخصی نداشت.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: مسئله مطرح شده در ایران، ابعاد پیچیده‌ای دارد که در حال بررسی است. مسلماً در صورت مشخص شدن تمام ابعاد این پرونده، فیفا همانطور که به خودش اجازه نداده در بعضی پرونده‌ها در کشورهای مختلف از جمله "کالچوپولی" ایتالیا ورود کند، در این مسئله هم مداخله‌ای نخواهد داشت و حتی برای مبارزه با فساد در فوتبال از اقدامات صورت گرفته در داخل ایران نیز حمایت خواهد کرد.

این اقدام مشترک فیفا و AFC در حالی صورت گرفته است که فدراسیون فوتبال ایران در این خصوص اعلام کرد؛ همچون گذشته و همیشه ضمن احترام به قوانین فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا، خود را مقید و ملتزم به رعایت قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می‌داند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала