پمپئو: امیدوارم روزی تمام جهان اسرائیل را بپذیرد

© Sputnik / Viktor Tolochko /  مراجعه به بانک تصاویر پمپئو: امیدوارم روزی تمام جهان اسرائیل را بپذیرد
پمپئو: امیدوارم روزی تمام جهان اسرائیل را بپذیرد - اسپوتنیک ایران
Telegram
مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا ابراز امیدواری کرد همه کشورها موجودیت اسرائیل را بپذیرند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از جروزالم ‌پست، روز دوشنبه مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا، در مصاحبه با این روزنامه اسرائیلی اظهار داشت: همه کشورها در سراسر خاورمیانه از جمله ایران روزی به این درک خواهند رسید که عادی‌سازی روابط آنها با اسرائیل در راستای منافعشان است.

مایک پمپئو - اسپوتنیک ایران
سفر پمپئو به اسرائیل و امارات

پمپئو گفت: امیدوارم که ایرانی‌ها یک روز روابطشان با اسرائیل را برقرار کنند. بسیار امیدوارم که روزی دنیا اسرائیل را به عنوان سرزمین اصلی یهودی‌ها ببیند که قرار است در منطقه باشد.

وزیر خارجه آمریکا اضافه کرد: بنابراین، من هیچ کشوری را از دایره این باورم که روزی تمام کشورهای دنیا می ‌فهمند که انجام این کار برای کشورشان خوب است کنار نمی‌گذارم. ایران را هم در همین دایره قرار می‌دهم.

پمپئو دوشنبه وارد اسرائیل شد و با بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر این کشور و گابی اشکنازی وزیر جنگ دیدار کرد. وزیر خارجه آمریکا درباره مسائل گوناگون از جمله عادی‌سازی روابط میان امارات و اسرائیل با مقام‌های این کشور گفتگو کرد.

وزیر خارجه آمریکا قرار است پس از فلسطین اسرائیل عازم سودان، بحرین و امارات شده و تلاش‌ها برای مجاب کردن کشورها به عادی‌ سازی روابط با اسرائیل را ادامه دهد. پمپئو گفت نمی‌تواند درباره اینکه کدام کشور بعد از امارات رابطه‌اش را با اسرائیل عادی می‌کند اظهارنظر کند.

او گفت: نمی‌توانم درباره اینکه کشور بعدی کدام کشور خواهد بود و همچنین درباره زمان وقوع آن صحبت کنم، اما به نظرم وقتی دنیا ببیند که انجام این کار هم از منظر دیپلماتیک، هم از نظر امنیتی و هم از منظر اقتصادی منافع عظیمی دارد، کشورهای دیگر هم می‌فهمند که کار درست همین است.

وزیر خارجه آمریکا گفت اینکه مدت دوام تعهد اسرائیل برای عدم الحاق بخش‌های جدیدی از کرانه باختری چه مقدار خواهد بود، هنگامی که سران اسرائیل، امارات و آمریکا معاهده عادی‌سازی روابط میان تل‌آویو و ابوظبی را امضا کنند، معلوم خواهد شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала