وزارت بهداشت ایران شروط برگزاری نماز جماعت ظهر عاشورا را اعلام کرد

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / وزارت بهداشت ایران شروط برگزاری نماز جماعت ظهر عاشورا را اعلام کرد
وزارت بهداشت ایران شروط برگزاری نماز جماعت ظهر عاشورا را اعلام کرد - اسپوتنیک ایران
Telegram
معاون برنامه‌ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز ایران از شروط برگزاری نماز جماعت ظهر عاشورا از سوی وزارت بهداشت کشور خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، سید علی مهدیان، معاون برنامه‌ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز ایران گفت: شروط برگزاری نماز جماعت ظهر عاشورا از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شد.

مهدیان گفت: ستاد اقامه نماز کشور هفته گذشته با ارسال نامه‌ای به سیما سادات لاری معاون و دبیر شورای اقامه نماز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواستار اعلام نظر کارشناسی آن وزارتخانه درخصوص نحوه برگزاری نماز جماعت ظهر عاشورا در مساجد و هیات مذهبی شد که امروز شرایط برگزاری نماز جماعت ظهر عاشورا اعلام شد.

وی افزود: بر اساس پاسخ وزارت بهداشت یکی از شرایط برگزاری نماز جماعت ظهر عاشورا این است که نماز فقط در فضای باز و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی بلامانع است و استفاده از ماسک توسط نمازگزاران و همه افراد شرکت کننده در مراسم فریضه نماز الزامی است.

مهدیان اضافه کرد: استفاده از سجاده و مهر شخصی توسط نمازگزاران ضروری است و کنترل تردد و ورود و خروج جهت جلوگیری از تجمعات باید توسط مسئولان برگزاری انجام شود.

وی ادامه داد: همچنین سطوح مشترک محل های برگزاری نماز باید قبل و بعد از مراسم توسط مسئولان برگزاری گندزدایی شود و در ورودی محل برگزاری، امکانات ضدعفونی دست فراهم و تعبیه شده باشد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала