سفیر ایران در اوکراین: ایران به قوانین و تعهدات بین المللی متعهد است

© AP Photo / Oleksandr Naumenkoایکائو: ایران تحقیقات در مورد سقوط هواپیمای اوکراین در حوالی تهران را تسریع کند
ایکائو: ایران تحقیقات در مورد سقوط هواپیمای اوکراین در حوالی تهران را تسریع کند - اسپوتنیک ایران
Telegram
سفیر جمهوری اسلامی ایران در کی یف تأکید کرد که ایران پرداخت غرامت برای هواپیمای اوکراینی را بر اساس مقررات بین‌المللی و تعهدات موجود در کنوانسیون‌ها انجام می دهد.

به گزارش اسپوتنیک، منوچهر مرادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در کی‌یف، روز شنبه در صفحه توئیتری خود پستی درباره پرداخت غرامت برای هواپیمای اوکراینی که دی ماه در نزدیکی فرودگاه امام خمینی سقوط کرد، نوشت.

​در این پست آمده است: همانگونه که در مذاکرات سازنده و مثمرثمر اخیر در کی‌یف عنوان شد هرگونه توافق درباره پرداخت غرامت فقط بر اساس مقررات بین‌المللی و بر طبق تعهدات موجود در کنوانسیون‌هایی است که جمهوری اسلامی ایران نیز در آنها عضویت دارد.

محسن بهاروند معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه که اخیرا در رأس هیأتی به منظور گفتگو با مقامات اوکراینی درباره این هواپیما به کی‌یف سفر کرده بود، اعلام کرد که دور دوم مذاکرات ایران و اوکراین درباره سقوط هواپیمای اوکراینی نیمه دوم مهر ماه در تهران برگزار می‌شود و افزود: مبنای ایران در پرداخت غرامت اسناد بین‌المللی و عرف است.

معاون وزیر خارجه اوکراین اخیرا در واکنش به صحبت‌های رئیس کل بیمه مرکزی درباره مسئله پرداخت خسارت به هواپیمای اوکراینی، گفت که ایران مسئولیت پرداخت غرامت را برعهده دارد.

هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ خطوط هوایی اوکراین که ۱۸ دی ماه سال گذشته از تهران عازم کی‌یف بود بر اثر خطای انسانی مورد هدف موشک قرار گرفت و ۱۷۶ سرنشین آن که اکثریت آنها ایرانی بودند و بقیه اتباع اوکراین، کانادا، سوئد، انگلیس و افغانستان، جان باختند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала