کنکور ۹۹ باز هم به تعویق افتاد

© AFP 2022 / Mona Hoobehfekrکنکور ۹۹ باز هم به تعویق افتاد
کنکور ۹۹ باز هم به تعویق افتاد
 - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ایران اعلام کرد: آزمون سراسری دانشگاه ها به دلیل افزایش فاصله گذاری اجتماعی به تعویق افتاد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، منصور غلامی با اشاره به خبر تعویق کنکور سراسری که دقایقی قبل توسط وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شد، گفت: سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا وزیر بهداشت است و در این زمینه تصمیمات مرتبط را به دلیل عضویت در ستاد ملی مقابله با کرونا باید مطرح کند.

وی تاکید کرد که ستاد ملی مقابله با کرونا باید زمان برگزاری کنکور را اعلام کند و خاطر نشان کرد: اظهارنظر امشب وزیر بهداشت بر اساس پروتکل های جدید است که برای اجرای آن نیاز به زمان بیشتری داریم.

غلامی در خصوص دلایل به تعویق افتادن کنکور گفت: افزایش فاصله گذاری اجتماعی از یک متر و ۶۰ سانت به ۲ متر یکی از دلایل اصلی تعویق کنکور سراسری است و سازمان سنجش برای اعمال این فاصله گذاری نیازمند وقت بیشتری است.

وزیر علوم، دلیل دیگر تعویق کنکور سراسری را باز کردن دفترچه های سئوال کنکور ۹۹ در قرنطینه اعلام کرد و افزود: به دلیل افزایش حوزه های کنکور سراسری، دفترچه سئوالات باید در قرنطینه باز و دوباره بر اساس حوزه های جدید بسته شود که سازمان سنجش در این فاصله قادر به انجام چنین کاری نبود.

غلامی گفت: سازمان سنجش برای این موضوع، حداقل وقتی را به ستاد ملی مقابله با کرونا پیشنهاد داده است که ابتدا باید در این ستاد به تایید برسد که فکر می کنم تا شنبه به طول انجامد.

کنکور سراسری ۹۹ تعداد یک میلیون و ۳۹۳ هزار و ۳۱ نفر داوطلب دارد و قرار بود این آزمون در روزهای ۲۹، ۳۰ و ۳۱ مردادماه و اول شهریورماه در سه هزار حوزه امتحانی برگزار شود. 

وزیر بهداشت روز دوشنبه در حساب کاربری اینستاگرام خود اطلاع داد که پیشنهاد وزارت علوم، تعویق یک ماهه برگزاری کنکور سراسری بود که قرار شد در ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала