اعلام آمادگی ترامپ برای کمک به تحقیقات در مورد انفجار بیروت

© AP Photo / Evan Vucciاعلام آمادگی ترامپ برای کمک به تحقیقات در مورد انفجار بیروت
اعلام آمادگی ترامپ برای کمک به تحقیقات در مورد انفجار بیروت  - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس جمهور آمریکا از آمادگی واشنگتن برای کمک به تحقیقات در خصوص بررسی دلایل انفجار بیروت خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، بنا به اعلام جاد دیر، یکی از سخنگوهای کاخ سفید امروز یکشنبه، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در نشست بین المللی در مورد لبنان، آمادگی واشنگتن برای کمک به تحقیقات در خصوص بررسی دلایل انفجار بیروت را اعلام کرده است.

اعتراضات در پایتخت لبنان همچنان ادامه دارد - اسپوتنیک ایران
اعتراضات در پایتخت لبنان همچنان ادامه دارد

در بیانیه این سخنگوی کاخ سفید آمده است: "رئیس جمهور (آمریکا) از دولت لبنان خواستار تحقیقات کامل و شفاف است، که آمریکا نیز آماده مساعدت در این امر است."

لازم به ذکر است که امروز به ابتکار و پیشنهاد فرانسه یک کنفرانس به صورت ویدئویی تشکیل گردید که هدف آن دریافت و جمع آوری کمک به لبنان پس از وقوع انفجار مهیب در بندر بیروت بود.

لازم به ذکر است، چند روز پیش انفجاری مهیب در بندر بیروت رخ داد. طبق اظهارات مقامات این کشور، ۲ هزار و ۷۵۰ تن نیترات آمونیوم طولانی مدت بدون تمهیدات ایمنی در بندر بیروت نگه داشته شده و دلیل انفجار نیز همین امر بوده است. به گفته استاندار این شهر، نیمی از ساختمان های این شهر آسیب دیده و به دلیل تعداد زیاد مجروحین ظرفیت بیمارستان های این شهر تکمیل شده است. لبنان در پی این حادثه عزای عمومی سه روزه و در بیروت به مدت دو هفته وضعیت فوق العاده اعلام کرد.

پس از ان نیز موج اعتراضات و تظاهرات های گسترده در شهر بیروت به راه افتاد، که در نتیجه ی آن شماری زیادی نیز مجروح شدند. تظاهرات کنندگان به ساختمان های دولتی حمله ور شدند و برخی از ساختمان ها را به آتش کشیدند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала