واکنش سازمان ملل به انفجار در بیروت

© AP Photo / Bebeto Matthewsواکنش سازمان ملل به انفجار در بیروت
واکنش سازمان ملل به انفجار در بیروت - اسپوتنیک ایران
Telegram
انفجار بسیار بزرگی در بندر بیروت باعث خسارات و آسیب های فراوانی به این مردم این شهر گردید.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم، فرهان حق معاون، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد، در نشست خبری روزانه در پاسخ به این سوال که آیا در انفجار امروز به دفتر سازمان ملل یا نیروهای آن در لبنان آسیبی رسیده است، افزود: تا الان هیچ اطلاعاتی از انفجار لبنان به دستمان نرسیده است.

انفجار قدرتمندی در بندر بیروت رخ داد+ویدیو - اسپوتنیک ایران
انفجار قدرتمندی در بندر بیروت رخ داد+ویدیو

وی ادامه داد: هنوز گزارشی از آسیب دیدن نیروهای سازمان ملل متحد در آن کشور به ما نرسیده است اما امیدواریم آنها و مردم لبنان در این حادثه در سلامت باشند. آنچه برای ما اهمیت دارد این است که مطمئن شویم ایمنی مردم لبنان تامین می شود و آسیبی به آنها نرسد.

خبرنگار شبکه العالم در بیروت به نقل از منابع امنیتی اعلام کرد: انفجار امروز در بیروت حاصل اشتعال مواد محترقه در انبار شماره 12 بندر این شهر بوده است. تصاویر و ویدیوهای منتشر شده از محل حادثه، حکایت از آن دارد که انفجار شدید بوده و ستونی از دود به ارتفاع زیاد در آسمان دیده می‌شود. این انفجار خسارتهای مادی گسترده ای در محل حادثه برجای گذاشت و این علاوه بر زخمی شدن بسیاری از افراد است که با آمبولانس به بیمارستانها منتقل شدند.

گفته می شود؛ صدای انفجار فراتر از بیروت در شهر صیدا و منطقه جبل لبنان شنیده شده است. این انفجار بزرگترین انفجار در بیروت از سال 2005 و حادثه ترور رفیق حریری به شما می رود. صدای انفجار تا فاصله 8 کیلومتری بیروت حدود شهر نبیه شنیده شده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала