کدام کشورها ارزانترین اینترنت جهان را دارند؟

Telegram
شرکت « کانتنت رویو»، فهرست کشورهایی را تهیه کرده است که ارزان‌ترین اینترنت همراه و نامحدود را دارند.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به گزارش تحقیقی شرکت « Content Review»، در فهرست رتبه‌بندی ارزان‌ترین اینترنت همراه و نامحدود، قزاقستان در ردیف اول ایستاده است (قیمت اینترنت نامحدود در آنجا 929 روبل) (امروز هر دلار 73 روبل) است. لهستان با دریافت متوسط ۱.۳۲ دلار در هر گیگابایت ارزان‌ترین اینترنت همراه را ارائه می‌دهد و روسیه ردیف سوم را با 887 روبل به خود اختصاص داده است. مکزیک و هند نیز ردیف های بعدی این فهرست را نصیب خود کردند. هند نیز با متوسط قیمت ۰.۲۶ دلار به ازای هر یک گیگابایت، ارزان‌ترین قیمت اینترنت همراه را به شهروندان و کاربرانش ارائه می‌دهد.

تعرفه مکالمات تلفن همراه و پیامک در ایران ارزان می‌شود؟ - اسپوتنیک ایران
تعرفه مکالمات تلفن همراه و پیامک در ایران ارزان می‌شود؟

بطور کلی در جهان اینترنت همراه گران تر شده و 8 درصد افزایش نشان داده است. گفته می شود که دلیل گران شدن هر گیگابایت مشروط به راه‌اندازی شبکه « جی 5» و فشار بر شبکه اینترنت به دلیل شیوع ویروس همه‌گیر کووید است. بطور متوسط قیمت هر گیگابایت در جهان کمی بیش از 2 دلار است و در روسیه حدود 50 سنت. قیمت متوسط اینترنت نامحدود در جهان حدود 74 دلار است و در روسیه حدود 12 دلار.

هم‌اکنون گرایش امتناع از تعرفه اینترنت نامحدود در کشورهای جهان مشاهده می شود و 10 کشور از 50 کشور با بهترین شاخص درآمد ناخالص ملی از این نوع قیمت‌گذاری خودداری کردند. راه‌اندازی شبکه «جی 5» نیز باعث افزایش قیمت اینترنت می شود.

به دلیل شیوع ویروس همه‌گیر کووید، فشار بر شبکه اینترنت از 20 تا 40 درصد افزایش یافت که بنوبه خود باعث افزایش مخارج  اوپراتورها برای رفع خرابی ها در شبکه و خطوط اینترنتی شد. در زمینه تحریم های آمریکا علیه هووای و شرکت های چینی، اوپراتورهای فراملی قیمت خدمات خود را افزایش دادند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала