اولین کشتی حامل آبزیان از بندر چابهار راهی تایلند شد

© Sputnik / Shiva Abshenasبندر چابهار ایران
بندر چابهار ایران  - اسپوتنیک ایران
Telegram
به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان، با ارسال این کشتی برای بار نخست، کانتینرهای یخچالی حامل کالاهای شیلاتی استان سیستان و بلوچستان نیز از طریق بندر چابهار به مقصد تایلند ارسال شد که رکوردی دیگر برای این بندر بزرگ اقیانوسی محسوب می‌شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روابط عمومی اداره ‌کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، بهروز آقایی مدیرکل بنادر و دریانوردی استان، بیان داشت: در ادامه ارسال محموله‌های افغانستان از طریق بندر چابهار، کشتی چهارم حامل کالاهای ترانزیتی این کشور بندر شهید بهشتی را به مقصد هند و چین ترک کرد.

تدوین طرح ممنوعیت واردات کالاها از کره جنوبی در مجلس ایران  - اسپوتنیک ایران
تدوین طرح ممنوعیت واردات کالاها از کره جنوبی در مجلس ایران

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان افزود: این شناور چهارمین کشتی حامل کالای ترانزیتی افغانستان بود که طی یک ماه گذشته و در راستای توافق سه جانبه ایران، افغانستان و هند به مقصد هند ارسال و با رکورد قابل توجهی همراه شد، چرا که حامل کانتینرهای معمولی و یخچالی به مقصد هند، چین و تایلند بود.

به گفته آقایی با ارسال این کشتی برای بار نخست، کانتینرهای یخچالی حامل کالاهای شیلاتی استان سیستان و بلوچستان نیز از طریق بندر چابهار به مقصد تایلند ارسال شد که رکوردی دیگر برای این بندر بزرگ اقیانوسی محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: این اولین محموله ماهیان غیر ماکول صادراتی ایران به مقصد بندر بانکوک بود که از چابهار عازم بندر موندرای هند شد و از این بندر به مقصد نهایی در تایلند به صورت ترانشیپ منتقل می‌شود.

آقایی خاطر نشان کرد: همچنین در قالب این کشتی کانتینرهای معمولی حامل دومین محموله خشکبار افعانستان به مقصد تیان جین چین بارگیری و ارسال شد. 

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان یاد آور شد: یکی از اقدام هایی که به واسطه وجود تیم‌های پر تلاش بندری و اقتصادی بندر چابهار محقق شد، افزایش و تنوع مقصد جدید و نوع کالا برای این بندر است، در حالی که در گذشته صادرات کالا از طریق بندر شهید بهشتی به مقصد هند محدود می شد، اما توانستیم از مزیت‌های بندر شهید بهشتی برای ارسال کالاهای صادراتی ایران یا ترانزیتی افغانستان به مقصد سایر کشورها مثل چین، تایلند، مالزی و دیگر بازارهای هدف استفاده کنیم.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала