ناپدید شدن 22 میلیارد دلار ارز در ایران

© Sputnik / Ekaterina Chesnokova / ورود به گالری تصاویرناپدید شدن 22 میلیارد دلار ارز در ایران
ناپدید شدن 22 میلیارد دلار ارز در ایران  - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس اتاق بازرگانی فارس اعلام کرد؛ برخلاف رئیس جمهور که معتقد است ارز متعلق به دولت است، معتقدم ارز متعلق به کشور و مردم است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایلنا، جمال رزاقى رئیس اتاق بازرگانی فارس با بیان اینکه به بهانه تخصیص ارز دولتى، دست کم 22 میلیارد دلار ارز این کشور در شرایط تحریم ناپدید شده است، گفت: برخلاف رئیس جمهور که معتقد است ارز متعلق به دولت است، معتقدم ارز متعلق به کشور و مردم است.

جمال رزاقى در گفت و گویی گفت: دولت باید تخصیص ارز 4200 تومانى را به دلیل فسادها و رانت هاى انجام شده  قطع کند، اما به جاى تخصیص آن منابع به عنوان کوپن، باید به همان میزان بر دستمزد جامعه کارگرى و افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستى بیفزاید.

وی با بیان اینکه اتاق بازرگانى نسبت به تخصیص ارز 4200 تومانى اعتراض جدى داشته و دارد، افزود: ما معتقدیم ارز دولتى جز فساد نتیجه‌اى در بر نداشته است.

رئیس اتاق بازرگانى فارس در ادامه با اشاره به مصوبه اخیر مجلس درباره جلوگیرى از تخصیص ارز دولتى و اعطاى کوپن به خانوار نیازمند تصریح کرد:معتقدم به جاى اعطاى کوپن، باید مابه ازاى ارز دولتى و ارز آزاد به عنوان یارانه دستمزد به اقشار حقوق بگیر و افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستى پرداخت شود.

جمال رازقى با بیان اینکه در سیستم کوپنى نیز فساد ایجاد مى شود، خاطر نشان کرد: چراکه در چرخه توزیع کالاهاى کوپنى نیز فساد به بار مى آید.

 رازقى با تأکید بر اینکه طرح کوپنى شدن کالا و دارو به سود اقشار نیازمند نیست، خاطرنشان مى کند: باید از هر اقدامى که مى تواند منجر به ایجاد فساد شود، جلوگیرى شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала