اسلامی خبر از افتتاح ۲ هزار کیلومتر ‌خط ریلی داد

© Sputnik / POUYA MAMAGHANI / اسلامی خبر از افتتاح ۲ هزار کیلومتر ‌خط ریلی داد
اسلامی خبر از افتتاح ۲ هزار کیلومتر ‌خط ریلی داد - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزیر راه ایران خبر از افتتاح ‌۲ هزار کیلومتر ‌خط راه ‌آهن تا پایان سال داد و افزود: ‌۲ هزار دستگاه لوکوموتیو و واگن باری ‌نیز به ناوگان ریلی ایران اضافه می ‌شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی ایران، در جریان بازدید از خط دوم راه آهن قزوین ـ زنجان بیان داشت: توسعه شبکه ریلی کشور جزو سیاست‌های کلی نظام و تأکیدات مقام معظم رهبری و شخص رئیس جمهور است و  با اهتمام ویژه توسعه ریلی کشور را دنبال می ‌کنیم.

محمدجواد ظریف و وانگ یی وزیر امور خارجه ایران و چین - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
توافق همکاری ایران و چین، فرصت ها و تهدید ها

وی افزود: در این دولت اتصال شبکه ریلی به پنج استان در برنامه توسعه محقق شد و برنامه‌های دیگری نیز  تا پایان دولت داریم که در حال انجام است.

اسلامی افزود: تا پایان سال حدود ۲۰۰۰ کیلومتر خط اصلی و خط دوم افتتاح خواهد شد از جمله این خطوط، خط ریلی دوم قزوین ـ زنجان است . ماه گذشته  با حضور رئیس جمهور خط دوم کرج ـقزوین را افتتاح کردیم و تا پایان سال و با همت همه مسئولان قطعه قزوین تا زنجان که ۱۷۱ کیلومتر است را افتتاح خواهیم کرد.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: اعتبار در نظر گرفته شده برای این پروژه دو هزار میلیارد تومان است که هم سرعت و ایمنی سفر و هم میزان جابه‌جایی بار افزایش می‌دهد و با اجرای آن می توانیم به اهداف تعیین شده در برنامه توسعه ششم برسیم.

 وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سال گذشته ۴۷ میلیون تومان بار در شبکه ریلی جابه‌جا کردیم گفت: هدف ‌گذاری ما برای امسال ۱۰۰ میلیون تن بار است تا بتوانیم سهم مناسب را از حدود ۶۰۰ میلیون تن باری که سالانه در کشور جابه‌جا می‌شود را از این طریق تحصیل کنیم. 

اسلامی با بیان اینکه افزایش کیفیت، ایمنی و ارتقا رضایتمندی مردم هدف ما در راه آهن است گفت: نوسازی ناوگان و استفاده از قطارهای نو باعث افزایش رضایت مردم خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد‌: سال گذشته ۷۷۸ دستگاه لوکوموتیو و واگن باری را به ناوگان اضافه کردیم و هدف گذاری برای امسال افزایش دو هزار دستگاه دیگر است، تا در سال جهش تولید توسعه ناوگان ریلی را محقق کنیم.

بر اساس گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی،‌ وی افزود:در روزهای آینده مرحله چهارم توسعه ناوگان را برگزار خواهیم کرد در شرایط کرونا با همت صنعتگران این نهضت را ادامه داده و تولید و عرضه ناوگان نو را در دستور کار داریم.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала