تعداد قربانیان کووید در جهان از مرز نیم میلیون نفر گذشت

© Sputnik / Iliya Pitalev /  مراجعه به بانک تصاویر کووید
 کووید   - اسپوتنیک ایران
Telegram
در سراسر جهان 600000 نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کووید از دست دادند.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به آمار موجود، طی شیوع ویروس همه‌گیر در جهان، 14231759 نفر مبتلا شدند و 8501049 نفر بهبود یافتند.

تا کنون در جمهوری آذربایجان تعداد 27133 نفر مبتلا به کووید به ثبت رسیده است که از این تعداد 18450 نفر بهبود یافتند و 349 نفر درگذشتند.

در 31 دسامبر سال 2019، مقامات چینی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (استان هوبی) به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را شناسایی کرده اند، این یک ویروس جدید است.

سرنوشت وحشتناک قربانی تجاوز جنسی گروهی پس از شکایت به پلیس - اسپوتنیک ایران
سرنوشت وحشتناک قربانی تجاوز جنسی گروهی پس از شکایت به پلیس

این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود 7 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

سازمان بهداشت جهانی شیوع این بیماری را فوریتی با اهمیت بین المللی تشخیص داد و نام رسمی آن را بیماری COVID-19 گذاشت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала