محکومیت ۸۷۹ میلیون دلاری ایران در دادگاهی در آمریکا

© Sputnik / Стрингер / ورود به گالری تصاویرمحکومیت ۸۷۹ میلیون دلاری ایران دادگاهی در آمریکا
محکومیت ۸۷۹ میلیون دلاری ایران دادگاهی در آمریکا  - اسپوتنیک ایران
Telegram
دادگاهی در واشنگتن، ایران را به ادعای دست داشتن در حادثه ای به سال ۱۹۹۶ در عربستان سعودی و به پرداخت ۸۷۹ میلیون دلار غرامت محکوم کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، دادگاه فدرال واشنگتن بدون ارائه سند و مدرک مستدل ایران را به دست داشتن در انفجار «برج الخُبَر» واقع در عربستان سعودی به سال ۱۹۹۶، متهم کرد.

به نوشته خبرگزاری «آسوشیتدپرس» به نقل از «پی آر نیوزوایر»، دادستان شرکت حقوقی MM~LAW LLC روز سه شنبه خبر داد که این دادگاه با مقصر دانستن افراد حامی ایران در این حادثه، تهران را به پرداخت غرامت ۸۷۹ میلیون دلاری محکوم کرده است.

در تاریخ بیست وپنجم ژوئن سال ۱۹۹۶ بود که یک کامیون بمب گذاری شده مقابل محل استقرار نظامیان آمریکایی واقع در شهر «الظهران» منفجر شد که بر اثر آن ۱۹ نظامی آمریکایی کشته و ۴۰۰ نفر دیگر زخمی شدند.

این دادگاه مدعی است ایران دستورات مقتضی و بیش از ۲ تُن مواد منفجره را در اختیار عاملان حامی خود قرار داده تا با جاسازی در یک کامیون، آن را مقابل محل استقرار نظامیان آمریکایی منفجر کنند.

ادعای این دادگاه و شرکت حقوقی مذکور در منتسب کردن این حادثه به ایران در حالی است که در سال ۲۰۰۷ «ویلیام پِری» وزیر دفاع وقت آمریکا (در دولت بیل کلینتون) علناً اعلام کرد این انفجار، کار سازمان تروریستی «القاعده» بوده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала