رکورد تازه تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آمريکا

© Sputnik / Tatyana Volobueva /  مراجعه به بانک تصاویر رکورد تازه تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آمريکا
 رکورد تازه تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آمريکا  - اسپوتنیک ایران
اشتراک
تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده به رکورد روزانه 60 هزار نفر رسیده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از اطلاعات منتشر شده توسط دانشگاه هاپکینز، تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده به رکورد روزانه 60 هزار نفر رسیده است. این یک رکورد محسوب می شود. 

اولین واکسن خوراکی جهان علیه کرونا در روسیه ساخته می شود  - اسپوتنیک ایران
تأئید چهار نوع واکسن برای مبارزه با کووید ـ 19 در آمریکا

با توجه به افزایش تعداد مبتلایان جدید تقریباً در 40 ایالت ، جشن روز 4 ژوئیه استقلال آمریکا تا حدودی لغو یا تعدیل شده تا شیوع این عفونت هولناک متوقف شود. ضمناً هفته گذشته در 16 ایالت آمریکا افزایش بی سابقه موارد ابتلا به کرونا مشاهده شده است.

ایالات متحده کمافی السابق کشور دچار  بیشترین تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا است.

سازمان جهانی بهداشت روز 11 ماه مارس شیوع ویروس جدید کرونا را «همه‌گیر» اعلام کرد. کرونا ویروس در اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع  پیدا کرد. ابتدا مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند اما  دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید از نوع کرونا است. اکنون با گذشت چند ماه ، میزان شیوع این ویروس در چین کاهش یافته اما این بیماری هولناک به کشورهای دیگر رخنه کرده است. در ایران و دیگر کشورها از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش این بیماری در خانه بمانند و در صورت بیرون رفتن فاصله خود با افراد دیگر را حفظ کرده و بیشتر از قاصله  1.5 تا دو متر به آنها نزدیک نشوند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала