وزیر بهداشت ایران: جلوی دوربین حاضر نشدم چون دلشکسته و عصبانی بودم

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / وزیر بهداشت ایران: جلوی دوربین حاضر نشدم چون دلشکسته و عصبانی بودم
وزیر بهداشت ایران: جلوی دوربین حاضر نشدم چون دلشکسته و عصبانی بودم - اسپوتنیک ایران
اشتراک
سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران از دلایل عدم حضور طولانی مدتش جلوی دوربین رسانه‌ها گفت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه اعتماد، سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران روز چهارشنبه در نشست اضطراری ستاد مبارزه با کرونا در تهران که در وزارت بهداشت برگزار شد، گفت: " در اپیدمی می‌گوییم که اگر پروانه‌ای در هرات پر زد، در 24 تا 48 ساعت آینده در استان خراسان و سیستان و بلوچستان باید منتظر طوفان باشیم. روز اولی که خبر ویروس کرونا در چین را دریافت کردم، به همکاران‌مان گفتم که خودتان را برای یکی از ناشناخته‌ترین، خطرناک‌ترین و عجیب‌ترین ویروس‌های جهان آماده کنید."

سعید نمکی - اسپوتنیک ایران
نمکی: من استعفا ندادم

وی افزود:" روز اول همکاران‌مان را فرستادیم به استان‌ها که تخت آماده کنند و پروتکل بنویسند. اولین کشور جهان بودیم که پرواز قطع کردیم. روز هفتم بهمن ۹۸ جلسه گذاشتیم که پروازهای چین را قطع کنیم و خیلی‌ها این را شوخی می‌گرفتند و باورشان نمی‌شد. اولین کشوری بودیم که گیت گذاشتیم در ورودی‌های زمینی و دریایی و هوایی که همه را کنترل کنند."

وزیر بهداشت ایران همچنین خاطرنشان کرد: " هنوز کیت آزمایش کرونا در دنیا تولید نشده بود و نشستیم و روش PCR‌ را طراحی کردیم. ... این کشور خودش را برای چنین هجمه سنگینی آماده کرده بود. ما با برنامه وارد شدیم. این‌که ستادهای فرماندهی تشکیل دادیم، این‌که پروتکل تنظیم کردیم و تیم‌ها را برای ورود به این صحنه‌ای آماده کردیم. البته این یک ضرر هم داشت و برای برخی خیلی راحت گذشت."

نمکی: از شدت کرونا با افزایش دما چیزی کاسته نشد - اسپوتنیک ایران
نمکی: از شدت کرونا با افزایش دما چیزی کاسته نشد

وی تاکید کرد:" بیشترین زیان را در بخش سلامت دادیم. همه بخش‌های اقتصاد آزار دیدند، اما کسی به اندازه ما اذیت نشد. ما بیشترین شهید را دادیم و وقتی همه از کانون عفونت فرار کردند، بچه‌های ما دل به آتش عفونت زدند. در زمانی که همه جا تعطیل شد، ما سه شیفت کار کردیم. ما بیشترین ضرر اقتصادی را کردیم. بیمارستان‌های دانشگاهی از درآمدهای اختصاصی‌شان فقط 15 درصد درآمد دارند، در حالی‌که 60  تا 70 درصد مخارج را باید از این درآمد بگذرانند. ما بیشترین ضرر جانی و مالی و حیثیتی را دادیم. به عنوان وزیر، شرمنده مدافعان سلامت هستم که با تمام گذشت و مناعت طبع این مدت را طی کردند."

سعید نمکی در مورد عدم حضورش جلوی دوربین رسانه‌ها توضیح داد: " برخی این دستاورد ملی ارزان به دست آمده را خیلی ساده انگاشتند و فکر کردند همه چیز تمام شد. من مدت‌ها جلوی دوربین نیامدم؛ چون هم قهر بودم، هم دل‌شکسته بودم و هم عصبانی. بارها گفتم این دستاورد بزرگ ملی را از دست می‌دهیم. این حرکت بزرگ افتخار آفرین را در عرصه بین المللی لگدمال بی توجهی نکنیم. خدمت مقام معظم رهبری، دل‌نوشته‌ای تقدیم کردم."

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала