ممنوعیت واردات موبایل در ایران صحت ندارد

© AFP 2023 / Noah Bergerممنوعیت واردات موبایل در ایران صحت ندارد
ممنوعیت واردات موبایل در ایران صحت ندارد - اسپوتنیک ایران
Telegram
مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران اظهار داشت: هیچ ممنوعیتی مبنی بر واردات تلفن‌همراه به ارزش بالای ۳۰۰ یورو به گمرک جمهوری اسلامی ابلاغ نشده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، روز سه شنبه سعید عباسپور مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان داشت: هیچ ممنوعیتی به گمرک جمهوری اسلامی ابلاغ نشده است، کمیته مشترک بانک مرکزی و وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و ارتباطات و فناوری اطلاعات تصمیم نهایی را اتخاذ و اعلام خواهند کرد.

زمین لرزه ۴.۴ ریشتری اطراف قصرشیرین را لرزاند - اسپوتنیک ایران
زمین لرزه ۴.۴ ریشتری اطراف قصرشیرین را لرزاند

عباسپور افزود: اخبار منتشر شده در رسانه‌ ها مبنی بر اطلاعات یکی از جلسات کمیته تخصیص ارز است که با حضور بانک مرکزی، وزارت صنعت و سایر دستگاه ها و نهادهای تصمیم‌گیر برگزار شده و مصوبات آن هنوز به تائید کمیته مشترک بانک مرکزی، وزارت صنعت و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نرسیده است، بنابراین تا زمان ابلاغ رسمی به گمرکات، قابلیت اجرایی نخواهد داشت.

همچنین بر اساس صورتجلسه مربوطه، واردات به صورت مسافری با رعایت فرآیندهای مرتبط با رجیستری کالا در مورد گوشی‌های تلفن همراه بالای ۳۰۰ یورو نیز ممنوع نیست، اما در نهایت، تصمیم‌ گیری نهایی با تایید کمیته مشترک میان بانک مرکزی، وزارت صنعت و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات صورت خواهد گرفت که متعاقبا اطلاع‌رسانی خواهد شد.

آمارهای ارایه شده در کمیته تخصیص ارز نشان می‌دهد در ماه های گذشته، بالغ بر ۹۵ درصد از واردات رسمی صورت گرفته در حوزه کالای گوشی تلفن همراه، مربوط به کالاهایی با ارزش کمتر از ۳۰۰ یورو بوده و تنها ۵ درصد از واردات رسمی مربوط به گوشی‌های تلفن همراه دارای ارزش بالاتر از ۳۰۰ یورو است، این در شرایطی است که به لحاظ ارزشی، ۳۰ درصد گوشی‌های تلفن همراه، بالای ۳۰۰ یورو و ۶۵ تا ۷۰ درصد مربوط به گوشی‌های تلفن همراه با قیمت زیر ۳۰۰ یورو است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала