عواقب بد‌حجابی از زبان دادستان یکی از استان های ایران

© Photo / IRNAعواقب بد‌حجابی از زبان دادستان یکی از استان های ایران
عواقب بد‌حجابی از زبان دادستان یکی از استان های ایران  - اسپوتنیک ایران
Telegram
عبدالمهدی موسوی رئیس کل دادگستری استان مرکزی اعلام کرد بدحجابی منجر به پلمب مطب‌ها و داروخانه‌ها خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از عصر ایران ، رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: ترویج بی‌عفتی و برهم زدن صحنه عمومی جامعه جرم مشهود محسوب می‌شود و دستگاه قضایی با عوامل آن برخورد قانونی می‌کند و افزود مقابله با ترویج بی‌عفتی و برهنگی در جامعه یک مسئله عمومی محسوب می‌شود و تمامی دستگاه‌های دولتی باید در مقابله با آن نقش‌آفرینی کنند.

وی ادامه داد: مدیران دستگاه‌های دولتی وظیفه دارند با نظارت گسترده بر فعالیت کارکنان دستگاه خود ترویج فرهنگ اسلامی و انقلابی و الزام رعایت هنجاری‌های اجتماعی درون دستگاهی را در دستور کار قرار دهند.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی افزود: اینکه کارکنان یک نهاد دولتی با خانم مراجعه کننده محجبه برخورد درستی نداشته باشد و در مقابل نسبت به حل مسئله یک خانم بدحجاب سر از پا نمی‌شناسند در نظام اسلامی پذیرفتنی نیست و باید برای نظارت بر عملکرد دستگاه‌ها و جلوگیری از گسترش این فرآیند کار گروهی متشکل از نمایندگان نهادهای نظارتی، انتظامی، امنیتی و قضایی تشکیل شود.

حجت‌الاسلام عبدالمهدی موسوی اظهار داشت: فعالیت داروخانه‌ها و مطب‌های پزشکان نیز باید در اولویت قرار گیرد و در صورت مشاهده هرگونه بی‌عفتی و برهنگی بعد از یک نوبت تذکر مطب یا داروخانه مذکور مهر و موم شود.

بسته شدن صفحه خبرگزاری تسنیم در اینستاگرام  - اسپوتنیک ایران
واکنش کاربران به حجاب اجباری در اینستاگرام +عکس، ویدئو

وی تاکید کرد: فضای مجازی و دسترسی آسان آحاد جامعه به این فضا عامل اصلی مشکلات فرهنگی در جامعه است و نظارت گسترده بر آن و شناسایی ادمین‌های کانال های مخرب باید در دستور کار قرار گیرد.

دادستان عمومی و انقلاب اراک نیز گفت: نهادهای دولتی موظف به رعایت هنجارهای اجتماعی هستند و در صورت مشاهده کوچکترین ناهنجاری‌ها باید برخورد قانونی در دستور کار قرار گیرد.

عباس قاسمی افزود: برخی کارکنان نهادهای دولتی با پوشش نامناسب و بدون رعایت شئونات اسلامی و عرف جامعه اسلامی در محل کار حاضر می‌شوند که باید این رویه با دخالت دستگاه قضایی و نهادهای انتظامی و امنیتی اصلاح شود.

وی ادامه داد: قواعد و قوانین نظام اسلامی باید ابتدا در درون نهادهای دولتی اجرایی شود و بعد این مهم در لایه‌های مختلف جامعه بسط داده شود.

دادستان عمومی و انقلاب اراک اظهار داشت: اماکنی که از دولت مجوز فعالیت دریافت کرده‌اند مانند دفاتر قضایی، ثبت اسناد، مراکز پیشخوان دولت نیز موظف به رعایت هنجارهای اجتماعی و قوانین نظام اسلامی هستند و در صورت مشاهده هر گونه تخطی ازاین مهم بعد از یکبار تذکر، باید مهر و موم شدند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала