آیا سامانه «اس-400» ترکیه به دست آمریکا خواهد افتاد؟

© Sputnik / Vitaliy Ankov /  مراجعه به بانک تصاویر اس ـ 500
 اس  ـ 500   - اسپوتنیک ایران
Telegram
سناتور آمریکایی پیشنهاد کرد آمریکا سامانه «اس-400» را از ترکیه بخرد.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به سند منتشره در سایت کنگره، سناتور جمهوریخواه جون تیون پیشنهاد کرد آمریکا سامانه «اس-400» را از ترکیه بخرد. متن سند مربوط به لایحه طرح قانونی مربوط به بودجه دفاع ملیبرای سال 2021 منتشر شده است. در این سند پارلمانی به اینکه آیا آنکارا از حق فروش این سامانه بدون اجازه مسکو و یا تمایل انجام این کار اشاره ای نشده است.

جیم ریش رئیس کمیته سنا آمریکا در امور روابط بین‌الملل پیشنهاد کرد در رابطه با ترکیه تحریم هایی مطابق با قانون «مقابله با دشمنان آمریکا از راه تحریم» وضع شود.

تحویل سامانه های دفاع هوایی روسی اس400  به آنکارا باعث ایجاد بحران در روابط بین ترکیه و آمریکا شد. به گفته رئیس جمهور ترکیه ، اس 400 در آوریل 2020 به طور کامل عملیاتی خواهد شد. واشنگتن خواستار امتناع آنکارا از این معامله در ازای به دریافت سامانه های آمریكایی پاتریوت است و تهدید می کند در غیر اینصورت فروش جدیدترین جنگنده های اف -35 به ترکیه را به تأخیر انداخته یا حتی این معامله را لغو خواهد کرد.

از سرگیری پروازهای ترکیه به ایران در اواسط ماه آینده میلادی - اسپوتنیک ایران
از سرگیری پروازهای ترکیه به ایران در اواسط ماه آینده میلادی

  ایالات متحده همچنین تهدید می کند ترکیه را مطابق با CAATSA (قانون «مقابله با مخالفان آمریكا از طریق تحریم ها») مورد مجازات قرار دهد اما آنکارا تا به حال از عقب نشینی در برابر ایالات متحده خودداری کرده است.

سامانه اس400 (Triumf) نسل جدید سیستم پدافند هوایی روسیه است که توسط مرکز طراحی "الماس» طراحی شده و به عنوان نوع بهبود یافته از خانواده پدافند هوایی اس-300 به‌شمار می‌رود.

سامانه دفاع موشکی متحرک زمین به هوا اس 400 «تریومف» برای نابودی انواع اهداف هوایی دشمن همچون هواپیماهای پارازیت انداز، هواپیماهای رادار محور و کنترل هوایی، هواپیماهای شناسایی و جاسوسی، هواپیماهای استراتژیکی و جنگنده های شکاری، موشک های بالستیک تاکتیکی و تاکتیکی ـ عملیاتی، موشک های بالستیک میان برد، اهداف هوایی مافوق صوت و دیگر اهداف هوایی پیشرفته ساخته شده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала