نماینده مجلس: دوچرخه سواری زنان اسباب سو استفاده است

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / نماینده مجلس: دوچرخه سواری زنان اسباب سو استفاده است
نماینده مجلس: دوچرخه سواری زنان اسباب سو استفاده است - اسپوتنیک ایران
Telegram
نماینده مردم خمینی شهر در مجلس ایران اظهار داشت که می‌توان دوچرخه سواری زنان را غیرقانونی تلقی کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از وب سایت رکنا، محمدتقی نقدعلی، نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی ایران در واکنش به موضوع دوچرخه سواری بانوان اظهار داشت: این درست نیست که می گویند دوچرخه سواری بانوان امری نیست که منعیت قانونی داشته باشند. اگر ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی را مدّنظر قرار دهیم، می توانیم دوچرخه سواری زنان را غیرقانونی تلقی کنیم.

نماینده مردم خمینی شهر در تبیین این ماده از قانون گفت: این قانون می گوید که هر کس فعل حرامی را در ملا عام انجام دهد، باید مجازات شود. بنابر فتوای اکثر مراجع تقلید و فتوای صریح رهبر انقلاب، دوچرخه سواری بانوان ، در ملا عام و منظر عموم حرام است. اگر این فتوا را به ماده ۶۳۸ مجازات اسلامی ملزم بکنیم، این فعل غیرقانونی تلقی می شود.

انتقاد امام جمعه مشهد از دوچرخه سواری بانوان  - اسپوتنیک ایران
انتقاد امام جمعه مشهد از دوچرخه سواری بانوان

نقدعلی بیان داشت: امروز کمپین هایی که در خارج از کشور به راه افتاده این را به عنوان یک نماد انحراف القا می کنند. مثلا می بینیم بعضی رسانه های خارجی می زنند که اصفهان بنا بود به خیابان آمستردام هلند تبدیل شود. شما جستجو کنید یا اگر اطلاعاتی دارید ببینید خیابان آمستردام هلند نماد چیست؟ نماد انحراف است.

وی افزود: لذا حتی اگر دوچرخه سواری زنان جائز هم باشد، اسباب سو استفاده است. البته ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر با شهرداری و ارگان های مربوطه مانند اداره کل ورزش و جوانان رایزنی کرده که مکان های سرپوشیده و دارای حفاظ را برای دوچرخه سواری زنان اختصاص دهد مثل باغ بانوان و سالن های سرپوشیده یا استادیوم هایی که در منظر عمومی نیستند. در این شرایط دوچرخه سواری زنان معقول است و مسئله حادی نیست، منتهی رسانه های معاند خارجی و بعضی از انسان های جاهل داخلی این مطلب را در بوق و کرنا می کنند ولی امروز این را عرض می کنم که اولویت مسئولان معیشت و اشتغال و مشکلات اقتصادی است.

پیش از این نیز علم الهدی، امام‌ جمعه مشهد در این خصوص اظهار داشته بود که منع دوچرخه‌سواری عمومی بانوان، نه برای پیشگیری از تفریح و ورزش زن است، دوچرخه‌سواری زن‌ها و دخترها در یک فضای امن و مصونیت بخش به ناموس آنان و جدایی آنان از فوران غریزه جنسی مردان اشکالی ندارد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала