حمله تروریست‌های النصره به ادلب و حلب

© Sputnik / Mikhail Alaeddin /  مراجعه به بانک تصاویر ادلب سوریه
ادلب سوریه - اسپوتنیک ایران
Telegram
تروریست‌های سازمان تروریستی « جبهه النصره» نقاط مسکونی در ادلب و حلب سوریه را مورد آتشباری قرار دادند.

به گزارش اسپوتنیک، الکساندر شربیتسکی  رئیس مرکز روسی  آشتی  طرف های درگیر در سوریه اعلام نمود که تروریست‌های سازمان تروریستی « جبهه النصره» ( سازمان تروریستی ممنوعه در روسیه) نقاط مسکونی در ادلب و حلب سوریه را مورد آتشباری قرار دادند.

وی در ادامه گفت:«دو مورد آتشباری در ادلب و یک مورد آتشباری به حلب از سوی مواضع سازمان تروریستی « جبهه النصره» به ثبت رسیده است. طی شبانه‌روز گذشته موارد آتشباری از مواضع تشکیلات مسلحانه تحت کنترل ترکیه به نقاط مسکونی ادلب سوریه به ثبت نرسیده است».

آمریکا اصراری بر خروج اسد و روسیه از سوریه ندارد - اسپوتنیک ایران
آمریکا اصراری بر خروج اسد و روسیه از سوریه ندارد

جنگ سوریه با یک سری تظاهرات گسترده و در نهایت درگیری‌های نظامی در کشور سوریه آغاز شد که از 26 ژانویه 2011 شروع شده‌است که تأثیرگرفته از تحولات سیاسی منطقه خاورمیانه موسوم به بهار عربی است. حکومت سوریه از پشتیبانی و حضور نیروهای ایران، روسیه، شبه نظامیان شیعه عراقی و حزب‌الله لبنان برخوردار بوده‌است.

داعش (سازمان تروریستی ممنوعه در روسیه)که زمانی بر بخش‌های شرقی سوریه حکومت می‌کرد و حدود نیمی از خاک این کشور را در کنترل داشت هم با دولت‌های سوریه و عراق و هم با اپوزیسیون سوریه درگیر جنگ بود که در حال حاضر با از دست دادن قسمت اعظم قلمرو خود به نواحی کوچکی در بیابان‌های شرق سوریه محدود شده‌است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала