واکنش وزارت خارجه ایران به گزارش سالانه کشوری تروریسم از سوی آمریکا

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / سید عباس موسوی
سید عباس موسوی - اسپوتنیک ایران
Telegram
موسوی: آمریکا در جایگاهی نیست که داعیه مقابله با تروریسم داشته باشد.

به گزارش اسپوتنیک، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به انتشار گزارش سالانه کشوری تروریسم از سوی آمریکا، اعلام نمود که جمهوری اسلامی ایران گزارش سالانه کشوری تروریسم آمریکا را بدلیل فرافکنی آشکار، بی صداقتی محض و معیارهای دوگانه این رژیم در مبارزه با تروریسم کاملاً مردود و محکوم می داند.

وی اضافه کرد:«رژیم ایالات متحده آمریکا به عنوان بزرگترین حامی تروریسم دولتی و حامی اصلی رژیم متجاوز و اشغالگر صهیونیستی در جایگاهی نیست که داعیه مقابله با تروریسم و قضاوت در این زمینه را داشته باشد.

 آینده ای تاریک برای نفت شیل آمریکا  - اسپوتنیک ایران
آینده ای تاریک برای نفت شیل آمریکا

 تاریخ چند دهه اخیر به وضوح نشان می دهد که ایالات متحده آمریکا حتی به اذعان برخی مقامات آمریکایی در ایجاد برخی گروه‌های تروریستی نقش داشته و یا از این گروه ها و اقدامات تروریستی آنها حمایت کرده است. ترامپ نیز در مبارزات انتخاباتی صریحا اعتراف کرد که دولت‌های قبلی آمریکا داعش و گروه‌های تروریستی دیگر را بوجود آوردند.

 جمهوری اسلامی ایران به عنوان بزرگترین قربانی اقدامات تروریستی که عموما با حمایت مستقیم و غیر مستقیم  دولت آمریکا انجام پذیرفت و با بیش از ۱۷ هزار شهیدی که در این راه تقدیم کرده است همواره در خط مقدم مقابله با تروریسم در سطح جهانی و منطقه ای قرار دارد.

از اعمال تحریم های یکجانبه و تروریسم اقتصادی و تروریسم پزشکی رژیم آمریکا علیه مردم ایران نیز باید به عنوان جدیدترین نمونه اقدامات تروریستی رژیم آمریکا علیه ملت های مستقل جهان یاد کرد».

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала